Perşembe , Haziran 21 2018

Amerikanlar, PKK Terör Örgütünün Uşaklığını Yapıyor


CNN ve NYT gibi haber kanallarını Münbiç’e göndererek PKK terör örgütünün reklamını yapma hazırlığı içerisinde olan ABD’li komutanlar, hadleri olmasa da ülkemize yönelik küstah tehditlerde bulundu. 

Ülkemizin sınırı boyunca yuvalanan terör örgütlerini temizleyerek sınır güvenliğini sağlamak için TSK tarafından başlatılan Zeytin Dalı Harekatına bir süre sessiz kalan ABD, harekatın Münbiç’e kadar uzamasından büyük endişe duyuyor. Bu endişenin neticesinde de ABD, CNN ve New York Times (NYT) gibi haber kanallarında görev yapan başın mensuplarını, ABD’nin faaliyetleri ile birlikte PKK terör örgütünün reklamını yapması için Münbiç bölgesine intikal ettirdi. PKK terör örgütünün, DAEŞ terör örgütü ile mücadele içerisinde olduğu yalanını dünyaya yeniden pazarlamayı hedefleyen ABD’li komutanlar, sömürge medyasına yaptıkları açıklamalarda hadleri olmayarak ülkemize yönelik küstah tehditler savurdular. 

Münbiç bölgesinde edindiği izlenimleri paylaşan bir haber yapan NYT’nin muhabiri Rod Nordland, ‘PKK terör örgütü için uydurulan yeni kılıf Münbiç Askeri Konseyinin sözcüsü Şervan Derviş’in ifadelerini paylaştı. Derviş, “PKK, DAEŞ terör örgütü ile savaştığı esnada Türk askerinin Afrin bölgesine girmesi dolayısıyla bölgeye güç kaydırmak zorunda kaldıklarından dolayı DAEŞ ile mücadele zayıfladı.” dedi. 

Koalisyon komutanlarından General Paul Frank, “Bu bölgede bize çattıkları için sert bir cevap vererek kendimizi savunacağız.” şeklinde konuşarak isim belirtmeden ülkemize küstah bir tehdit savurdu. DAEŞ ile mücadele koalisyonunun en üst düzey komutanı ABD’li Korgeneral Paul E. Fink ise Türkiye tarafından yapılan tehditlerden çekinip çekinmedikleri şeklinde sorulan soruya, “Benim iş tanımım endişelenmek üzerine değil, savaşmak üzerine” diyerek cevap verdi. 

ABD, TSK tarafından düzenlenen Zeytin Dalı Harekatının Afrin bölgesi ile sınırlı kalmasını, hatta Afrin’in merkezine hiç müdahale edilmemesini istiyor. Zeytin Dalı Harekatının Münbiç’e uzanması durumunda bölgede bulunan PKK terör örgütü mensuplarına destek olacağını belirten ABD Merkez Kuvvetler Komutanı (CENTCOM) General Joseph Votel ise stratejik önemi olan Suriye’nin kuzeyindeki Münbiç bölgesinde ABD askerlerinin varlığını sürdüreceğini ifade etmişti.
 

About

Check Also

Suriye Operasyonuna NATO'dan Tam Destek Mesajı

ABD, İngiltere ve Fransa tarafından Suriye’de bazı hedeflere yönelik düzenlenen operasyondan sonra NATO’nun karar organı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir