Perşembe , Haziran 21 2018

Ankaralılar, Özlediği Kara Kavuştu


İstanbullular, meteorolojinin tahmini ile kar yağışını büyük bir heyecanla beklerken, kar başkent semalarında yağmaya başlayınca Ankaralılar, bu sene özlediği kara kavuştu. Ankara’da gece saatlerinde başlayan ve özellikle yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle başkentin yüksek kesimleri beyaz örtüyle kaplandı. 
    

Günü etkili yağmur yağışıyla geçiren başkentte, gece saatlerinde ise kar yağışı etkili olmaya başladı. Kar yağışı, yüksek kesimlerde daha fazla etkili olurken rakımı yüksek olan Dikmen, Keçiören ve İncek semtlerinde de etkili olan kar yağışı, yolları beyaz örtüyle kapladı.
    

Ankara’da gece saatlerinde etkili olmaya başlayan kar yağışı nedeniyle görüş mesafesi 50 metrenin altına kadar düştü. Ankara’da etkili olan kar yağışı, en fazla araçlarına kış lastiği taktırmayan sürücüleri etkiledi. Karla kaplı yollarda lastikleri patinaj çeken sürücüler zor anlar yaşadı. 
    

Ankara Büyükşehir Belediyesi ise kar yağışının başlaması ile birlikte başkentlilerin zor anlar yaşamaması için kar kürüme araçlarını yollarda hazır bekletti.      
 

About

Check Also

Ocakbaşı Kültürü İkinci Kuşak İle Avrupa'da

Köşebaşı restoranlarının sahibi Ali Akkaş’ın oğulları tarafından kurulan Ali Ocakbaşı, Amsterdam ve Viyana’nın ardından Londra …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir