Perşembe , Haziran 21 2018

Hatay’da Sızma Girişiminde Bulunan 1 Terörist Öldürüldü


Hatay’ın Kırıkhan İlçesi’nde Suriye üzerinden gelen ve Amanos Dağları üzerinden Türkiye’ye sızma girişiminde bulunan 1 PKK’lı terörist çıkan çatışmada etkisiz hale getirildi. İşte haberin detayı…

Suriye üzerinden Hatay’ın Kırıkhan İlçesi’nde bulunan Amanos Dağları’na gelen ve buradan da Türkiye’ye sızmaya çalışan bir teröristin görülmesi üzerine hemen durum Jandarma ekiplerine haber verildi. Jandarma ekipleri ise teröristin görüldüğü noktaya intikal etti ve ardından da bölgede operasyon başlatıldı. Operasyonda ise terörist ile sıcak temas sağlandı ve “teslim ol” çağrısında bulunuldu. 

VATANDAŞLAR BÖLGEYE AKIN ETTİ

Ancak bu çağrıya teröristin ateş açması sonucunda bölgede çatışma çıktı ve çatışmada terörist etkisiz hale getirildi. Bölgede teröristin olduğunu duyan vatandaşlar ise çatışma bölgesine akın etti ve bölgede teröristlere müdahale etmek istediler. Ancak Jandarma ekipleri teröristin öldürüldüğünü belirtti ve ardından sakinleştirdiği vatandaşları geri çevirdi.

Teröristin öldürülmesinin ardından ise Hatay Valiliği bir açıklama yaptı ve teröristin üzerinden çıkanlarla ilgili ve operasyon ile ilgili bilgi verdi. Açıklamada, “Terör örgütü faaliyetlerinin önlenmesine yönelik olarak, İl Jandarma Komutanlığı tarafından sürdürülen planlı operasyon sırasında, Hatay’ın Hassa ilçesi Akbez Mahallesi Amanoslar kırsalı Işgıncık Tepe mevkiinde 27 Şubat 2018 Salı günü saat 14.10 sıralarında bir terörist tespit edilmiş ve sıcak temas sağlanmıştır. Yaşanan çatışmada, bölücü terör örgütü üyesi bir terörist teçhizatı ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir. Ele geçirilen teröristin üzerinde 1 Kalaşnikof piyade tüfeği, 5 adet şarjör, 2 adet roketatar sevk fişeği, 2 adet el bombası, 1 adet termal dürbün, 1 adet sırt çantası ve yaşamsal malzeme ele geçirilmiştir.” denildi.

About

Check Also

FETÖ’cülerin Buluştuğu Kilise Ortaya Çıktı

Bazı FETÖ mensuplarının ABD’de buluşma mekanı olarak kendilerini kiliseyi seçtikleri belirlendi. ABD’nin New Jersey eyaletinde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir