Perşembe , Haziran 21 2018

Öksürüğü Geçmeyen 2 Yaşındaki Çocuğun Akciğerinden Kabak Çekirdeği Çıktı


Diyarbakır’da 2 ay önce boğazına kaçan kabak çekirdeğinin etkisini atlatamayan 2 yaşındaki Muhammed bebeğin öksürmesi geçmeyince yapılan tespitlerde kabak çekirdeğinin akciğerine yapıştığı tespit edildi. İşte detaylar…

Diyarbakır’da Ebedin Çiftçi isimli vatandaşın oğlu olan 2 yaşındaki Muhammed Hüseyin bebeğe 2 ay önce kabak çekirdeği yedirdiler ve kabak çekirdeği küçük çocuğun boğazına kaçtı. Daha sonra ise çıkarıldığı düşünülse de Muhammed bebek sürekli öksürmeye başladı ve bu öksürüğü giderek artmaya devam etti. Bu yüzden oğlunu doktora götüren Çiftçi, öksürük ilaçlarının verildiğini ve nefes darlığı için tedavi gördüğünü ancak hiçbir işe yaramadığını dile getirdi.

AKCİĞERİNE YAPIŞMIŞ

Yapılan tedavinin bir faydası olmayınca oğlun başka bir doktora götüren Çiftçi, burada da önce bir öksürük şurubunun verildiğini ve daha sonra da bronşit ve zatürre tedavisi uygulandığını belirtti. Fakat bu da çare olmayınca oğlunu Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne götürdü. Burada ise detaylı bir testten geçirilen Muhammed Hüseyin bebeğe bronkoskopi yapıldı ve kabak çekirdeğinin bu test sonrasında akciğerine yapışmış vaziyette olduğu görüldü.

Daha sonra ise başarılı bir operasyon ile Muhammed Hüseyin bebeğin akciğerine yapışan kabak çekirdeği alındı ve küçük çocuk eski sağlığına kavuşmaya başladı. Çocuğunu bu zamana kadar pek çok yere götürdüğünü ve sürekli farklı tedaviler uygulanıp sorunun ne olduğunun bulunamadığını ama bu hastanede bulunduğunu belirten Çiftçi, doktorlara teşekkür etti.   

About

Check Also

Keyif İçin Çitliyoruz Ama Şifası Çokmuş

Maç ve film izlerken vazgeçilmezimiz olan çekirdek besleyici özelliği ile vücudumuzun şifasıymış. Evimizden eksik etmediğimiz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir