Perşembe , Haziran 21 2018

Putin: Tüm Dünyayı Nükleer Füze İle Vururuz


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, tüm dünyayı nükleer füze ile vurabilecek kapasiteye sahip olduklarını ve dünyadaki hava savunma sistemlerinin nükleer füzelere karşı koyabilecek kapasiteye sahip olmadığını belirtti. Canlı yayında açıklamalarda bulunan Putin’in, nükleer füze ile yaptığı tehdidin ABD ve NATO’ya yönelik olduğu şeklinde yorumlar yapılıyor. 
    

Rusya Devlet Başkanı Putin, “Dünyanın başka hiçbir ülkesinde bulunmayan nükleer füze sistemleri geliştirdik. Geliştirilen bu nükleer füze sistemi dünyanın her köşesine ulaşabilecek kapasiteye sahip. Diğer ülkelerin, kendilerini korumak için geliştirdikleri hava savunma sistemleri ise tarafımızdan geliştirilen nükleer füze sistemlerine karşı koyacak kapasiteye sahip değil. Ayrıca NATO’nun, Rusya sınırları etrafında yaptığı konuşlanmalar, ABD’nin füze savunma sistemleri inşa ettiğimiz askeri teknoloji sayesinde etkisiz kalmıştır. Bundan sonra Rusya veya müttefiklerine yönelik bir saldırı direkt Rusya’ya yapılmış sayılacak ve bu saldırılara derhal yanıt verilecektir. Seyir füzelerince taşınabilecek nükleer savaş başlıkları ürettik. Nükleer başlıkları taşımak için geliştirdiğimiz su altı drone, test aşamasından geçti. Ürettiğimiz, nükleer başlığı durduracak füzesavar sistemi dünyada yoktur.” dedi. 
    

Yoksulluk Yarı Yarıya Azaltılacak
    

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, geleneksel ülkenin durumu konuşmasında da açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: 
    

“Rusya’da yoksulluğun yarı yarıya azaltılması için önümüzdeki altı yıllık süreçte önemli çalışmalar yapılacak. 17 gün sonra Rusya’da yapılacak başkanlık seçimini kazanmasına kesin gözüyle bakılan Rusya Devlet Başkanı Putin, dördüncü iktidar döneminde izleyeceği politikalar ile ilgilide bilgi verdi. Biz, her insana değer vermekteyiz. Ortalama yaşam süresini ve istihdamı yükseltmek en büyük hedefimizdir. Ülkemizdeki ortalama yaşam süresini Japonya ve Fransa seviyelerine çıkarmayı hedefliyoruz.”   
       
 

About

Check Also

Suriye Operasyonuna NATO'dan Tam Destek Mesajı

ABD, İngiltere ve Fransa tarafından Suriye’de bazı hedeflere yönelik düzenlenen operasyondan sonra NATO’nun karar organı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir