Cumartesi , Ağustos 4 2018

10 Kasım Törenlerini Kana Bulamak İsteyen DEAŞ'lı Teröristler Yakalandı


Ankara polisi 10 Kasım törenleri öncesinde dün 240 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Terör örgütü DEAŞ’a yönelik olarak düzenlenen operasyonda korkunç gerçek de ortaya çıktı. Teröristler, 10 Kasım törenlerini kana bulamaya hazırlanıyordu. 

Ankara’da DEAŞ’a karşı dün gece 240 adrese dev operasyon düzenlendi. Operasyonun ayrıntıları da bugün gün yüzüne çıktı. Polis ekipleri, DEAŞ’lı teröristlerin 10 Kasım’da eylem yapacakları istihbaratı üzerine harekete geçerek, operasyonun startını verdi. 

240 ADRESE EŞ ZAMANLI BASKIN YAPILDI
Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekipleri dün gece dev bir operasyona imza attı. Bin 500 polisin katılımı ile düzenlenen DEAŞ operasyonunda 240 adrese eş zamanlı baskın düzenlendi. 246 kişi hakkında gözaltı kararı olduğu öğrenilirken, 172 şüpheli dün gece düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. 

YAKALANMASALARDI 10 KASIM TÖRENLERİNİ HEDEF ALACAKLARDI
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının verdiği talimatın ardından düzenlenen dev operasyonun detayları da ortaya çıktı. Alınan bilgilere göre, Suriye’den Türkiye’ye 800 DEAŞ mensubu teröristin sızdığı bilgisi Ankara polisini alarm durumuna geçirdi. İstihbarat ise teröristlerin hedefinin Ankara’da 10 Kasım törenlerini kana bulamak olduğu yönündeydi. 

ÜST DÜZEY YÖNETİCİLER GÖZALTINA ALINAN İSİMLER ARASINDA YOK
Ekipler, bu istihbarat üzerine operasyon için düğmeye bastı. Türk ve yabancı uyruklu kişilerin de aralarında bulunduğu 172 şüpheli gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ve eğitim yapılan yerlere yönelik görüntüler ele geçirildi. Edinilen bilgiye göre gözaltına alınan şüpheliler arasında DEAŞ’ın üst düzey yöneticileri bulunmuyor. Polis ekiplerinin baskın düzenlediği 4 – 5 adresin ise daha önce boşaltıldığı belirlendi. 

ankara-deas-operasyonu-2.jpg

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir