Cumartesi , Ağustos 4 2018

10 Ocak 2015 Ehliyet Sınav Soruları ve Cevaplarını Paylaşıyoruz!


10 Ocak 2015 Ehliyet sınav soruları ve cevapları  Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) tarafından yayınlandı. Yeni ve eski müfredata göre yayınlanan  ehliyet sınavı sorularını haberimizde bulabilirsiniz.

10 Ocak ehliyet sınav soru ve cevapları açıklandı. Adayların kendilerini değerlendirmeleri için gerekli kontrolleri yapabilir. Sınavdan sonra adayların paylaşacakları soru ve cevaplar ile sınavdan ne kadar puan aldığınızı ortalama olarak öğrenebilirsiniz. 

10 Ocak Ehliyet sınavının gerekli olan duyuruları MEB resmi sitesinden sınav duyursu altından yapılmaktadır. 

İŞTE  10 OCAK 2015 EHLİYET SINAV SORULARI

A Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı (Eski Müfredat) TIKLA

 

B Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı (Eski Müfredat) TIKLA

 

C-D-E Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı (Eski Müfredat) TIKLA

 

Yeni Müfredat Soruları ve Cevap Anahtarı (K,L,M,N Türü Kitapçıkları) TIKLA

1 YIL İÇİNDE YAPILACAK SINAV SAYISI 6 OLDU

10-ocak-2015-ehliyet-sinav-sorulari-ve-cevaplari.jpg

2014 yılında yapılan ehliyet sınavları yıl içerisinde 9 olurken, 2015 yılı itibariyle bu sayı değişerek 6’ya düşürüldü. Sınava giren adayların 4 yazılı 4 uygulama sınavına girme hakkı olduğundan bu haklarını kaybetmeleri durumunda sertifika almaya hak kazanamadan tekrar kurs müdürlüklerine başvurmaları gerekiyor. 

a-002.jpg

2015 YILINDA YAPILACAK SINAVLARIN TARİHLERİ

MTSAS 2015-1 Sınavı 10 Ocak 2015

MTSAS 2015-2 Sınavı 21 Mart 2015

MTSAS 2015-3 Sınavı 27 Haziran 2015

MTSAS 2015-4 Sınavı 22 Ağustos 2015

MTSAS 2015-5 Sınavı 10 Ekim 2015

MTSAS 2016-6 Sınavı 12 Aralık 2015

10 OCAK EHLİYET SINAVI

Ehliyet almak geçtiğimiz yıllara oran ile daha kolay bir hale gelebiliyor. Geçtiğimiz yıllarda 3 farklı alanlardan geçmeniz gereken sınavdan yeni düzenleme ile tek bir alan üzerinden değerlendiriliyorsunuz. Eski sisteme göre İlk Yardım, Trafik ve Motor konularından değerlendirilen adaylar yeni sisteme göre tek bir alan üzerinden 70 puan almaları ile yazılı sınavı geçmiş oluyor. Sınav esnasında çözdüğünüz sorulardan yanlış olanlar doğru olanları götürmediği gibi sınavdan başarısız olmanız durumunda tekrar girme hakkına sahip olacaksınız. 

soru-ve-cevaplar.jpg

EHLİYET ALMAK İÇİN İZLEMENİZ GEREKEN YOLLAR

Ehliyet almak isteyen bir adayın öncelikle MEB bağlı sürücü kurslarına kayıt yaptırmaları gerekiyor. Kurs müdürlüklerinin alacakları ücretler değişkenlik gösterdiği için  bununla birlikte direksiyon sınav ücreti ve kurs ücreti iki farklı şekilde alınmaktadır. Kurs kayıtlarınızı yapmadan önce sizden istenen evrakları toplayarak müracaat etmeniz ve sınav tarihini beklemeniz gerekiyor. Sınav tarihinden önce belirlenen tarihlerde kayıt yaptırmanız gerektiğini unutmayın.

Sınavda başarılı olmanız halinde sürücü kursu tarafından yapılacak olan direksiyon sınavınıda başarılı şekilde tamamlamanız gerekiyor. Direksiyon sınavından başarılı olmanız durumunda yaklaşık olarak 1 hafta içerisinde sürücü sertifikanızı teslim alabilirsiniz. Yazılı ve uygulamalı sınavlardan başarılı olmanız durumunda size verilecek olan evraklarınız ile en yakın Emniyet Müdürlüğü Trafik İşlemleri şubesine müracaat ederek ortalama 3 gün içerisinde ehliyetinize kavuşabilirsiniz.

 

 

 

About

Check Also

Okuldaki Tuvalet Krizi Savcılığa Taşınıyor

Trabzon’da yaptırdığı okulu Milli Eğitim Bakanlığına devreden işadamı Halit Özdağ, okulu ziyareti esnasında 50 kabin …

49 comments

 1. Sınavdan çıktım sınava dair herşeyi unuttum… Ne var yani ehliyet sorularını bıraksalar? bu kadar mühim bir sınav mı arkadaş=

 2. sınava son anda girebildim polis biraz zorluk çıkarttı ama olsun

 3. Sınavdan çıktıktan sonra soruların hepsini unuttum, soruları bilen paylaşabilir mi ? acaba bir kaç tanede olsa.

 4. Sınavdan geçmemiz için kaç puan almamız gerekiyor ilk kez girdim sınava kolaydı , sınavı geçememek için *** olmak gerekir.

 5. Sınav soruları ne zaman açıklanır acaba çok merak ediyorum ?

 6. Sınav geçen yılki sınavlara göre zordu. Anlaşılan ehliyet almayı zorlaştıracaklar.

  • sınav sorularının zor olması değil mesele, trafik ahlakı. soruları ezberleyip grenler var. mühim olan trafikteki kullanış. bence direksiyon sınavının daha zor olması lazım. sonuçta kaputu kaç kez açıyoruz?

 7. Sınavdan geçmek için kaç soruyu doğru bilmek gerekiyor ? bilen varmı

 8. Ben daha böyle zor sınav görmedim. amaç ne bilader? altı üstü bir ehliyet alacağız. mühim olan direksiyno değil mi? motor tamircisi sınavına girdim sanki!

 9. soruları hatırlayan varsa yazabilir mi? ben hiçbirini hatırlamıyorum 🙁

  • HATIRLADIGIM BUKADAR

   YESIL ISIK GEC POLIS ISRETI GECEK GECE KARANLIK YOLDA UZUNLAR OLACAKTI ATARDAMAR FISKIRAK OLUME SEBEBIYET ILK YARDIM CANTASI TRAKTOR OLMAZ KESIK SERITE SOLAMAM YAPILIR BEBEKLER 100 BASI MOTOR YAGI POLISIN OLDUGU YERDE TRAFIK ISIGI IPTAL TAKIP MSAFESI OLACAKTI KOMA YAN YATIS LOMYAN OTAMABILE YOL VERIR TABELA ISARETLERI YAYAYIN CIKACANI ARACIN GUCU MOTOR SIKIN LASTIKLER KAZAYA SEBEYIYET EMNIYET KEMERI SEHIR ICI 90 KM TAHLI YOL KAVSAGI DONEL KAVSAK OLACAKTI YANLISI

 10. Derslere girenler için çok da zor diildi fakat bilgi içeren sorular coktu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir