Pazar , Haziran 24 2018

15 Temmuz Coşkusu Dünyanın Ağzını Açık Bıraktı! CNN ve BBC Böyle Duyurdu!


Milyonlarca kişi, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde “Şehitler Köprüsü”ne akın etti. Milyonlarca kişinin yürüyüşünü BBC ve CNN kanalları dünyaya “dev miting” başlığıyla duyurdu. 

15 Temmuz 2016’da FETÖ’cü hainlerin kalkıştığı darbe girişiminin yıl dönümünde 15 Temmuz şehitleri Türkiye’nin 81 ilde demokrasi nöbetleri ile anılıyor. İstanbul “15 Temmuz Şehitler Köprüsü”nde milyonlarca kişinin katıldığı anma törenini dünyaya BBC, CNN ve Al Jazeera gibi büyük kanallar duyurdu. 

ALANDAN CANLI YAYIN YAPTILAR
BBC kanalı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tören alanına gelişini canlı olarak verdi. Türkiye dünya medyasında ilk haber olan milyonların 15 Temmuz Şehitler köprüsüne yürüyüşü dünyanın ağzını açık bıraktı. 

“DEV MİTİNG” BAŞLIĞI İLE VERDİLER
BBC ve CNN, kanalları “15 Temmuz Şehitler Köprüsü”ne akın eden milyonları “Türkiye’deki darbe girişiminin yıl dönümünde dev miting” başlığını kullanarak ekranlara taşırken, Türk bayrakları ile yürüyen vatandaşların fotoğraflarını da yayınladı. 

“TÜYLERİMİZ DİKEN DİKEN”
BBC’nin Türkçe edisyonu köprüde yaşanan gelişmeleri canlı olarak yayınlarken, insanların akın akın geldiği anları sürekli yayınladı. Bu sırada milyonlara tercüman olan Zübeyde Kaynak BBC’ye yaptığı açıklamada, “Tüylerimiz bugün burada olduğumuz için diken diken” ifadelerini kullandı. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir