Cuma , Haziran 22 2018

15 Temmuz Şehidi İkiz Polislerin Babası Konuştu, Cumhurbaşkanı Erdoğan Ağladı


15 Temmuz şehitleri anma programında Gölbaşı’nda şehit olan ikiz polislerin babası konuşma yaptı. Konuşma sarsında Cumhurbaşkanı Erdoğan gözyaşlarına boğuldu. 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 15 Temmuz Şehitlerini anma programı düzenleniyor. Törene, Gölbaşı’nda şehit olan ikiz polisler Ahmet ve Mehmet Oruç’un babasının konuşması damga vurdu. Şehit ikiz polislerin babası konuşurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da gözyaşlarını tutamadı. 

ERDOĞAN GÖZYAŞLARINA BOĞULDU
Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığında 15 Temmuz gecesi darbeci hainler tarafından şehit edilen ikiz polis memurları Ahmet ve Mehmet Oruç’un babası Halil Oruç, bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen 15 Temmuz Şehitlerini anma programında konuştu. Baba Oruç, ikiz çocuklarının 24 Ağustos 1990 Cuma günü dünyaya geldiklerini belirterek, 15 Temmuz Cuma günü şehit olduklarını söyledi. İki evladının vatan için şehit düştüğünü söyleyen baba, onlarla gurur duyduğunu belirterek, “Evladım olan Ahmet sağ gözüm, Mehmet ise sol gözümdü” ifadelerini kullandı. Bu sırada salonda bulunan Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere baba Oruç’un konuşmasını dinleyenler duygu dolu anlar yaşadı. Baba Halil Oruç iki şehit oğlu için yazdığı şiiri okuduğunda ise Cumhurbaşkanı Erdoğan ve tüm salon ayağa kalkarak baba Halil Oruç’u alkışladı. Erdoğan bu sırada gözyaşlarına boğuldu. 

HULUSİ AKAR DA KONUŞMA YAPTI
Törende konuşma yapan isimlerden biri de Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar oldu. Akar konuşma yapmak için kürsüye gelirken, salondan “En büyük asker bizim asker” sloganları yükseldi. Konuşmasında Akar, darbecilerin layık oldukları en ağır cezayı alacaklarını belirtirken, “Şehitlerimizin ruhlarının şad olması için Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir