Cuma , Ağustos 3 2018

15 Temmuz Şehitleri Rahmet ve Minnetle Anıldı


15 Temmuz 2016 tarihinde Fethullahçı Terör Örgütü tarafından düzenlenen hain darbe girişiminin 2. yıldönümünde 15 Temmuz Şehitleri rahmet ve minnetle anıldı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Buluşması’na Başkan Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yıldönümünde Türkiye Şehitlerini rahmet ve minnetle andı.  Şehitler için, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde tören düzenlendi. Törene Başkan Recep Tayyip Erdoğan da katılırken bayrağını kapan tören alanına koştu. Tören, Şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı.  Ayrıca törende Şehitler için Kasımpaşa büyük Piyale Paşa Camisi imamı İshak Danış Kur’an-ı Kerim okudu.

TÖREN ÖNCESİ YÜRÜRÜŞ YAPILDI

Tören öncesinde Kısıklı’da toplanan binlerce vatandaş ellerinde Türk bayrakları ile tekbir ve sloganlarla 15 Temmuz Şehitler Köprüsüne doğru yürüyüşe geçti. Bu sırada bazı vatandaşlarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı görmek için Kısıklı’da bir süre bekledi. Vatandaşlar Erdoğan’ın çıkışı sırasında sevgi gösterilerinde bulundu.

TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE TÖREN YAPILDI

15 Temmuz şehitleri için sadece İstanbul’da değil Türkiye’nin her yerinde törenleri düzenlendi.  Törenlerin bir adresi de 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde bombalanan Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı idi.  Şehit özel harekat polisleri ve 15 Temmuz şehitleri için Gölbaşı’nda düzenlenen törende duygusal anlar yaşandı.

About admin

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir