Pazartesi , Haziran 25 2018

200 Gramlık Ekmek Satışa Sunuluyor! Ekmek Fiyatlarına Zam Yapılacak Mı?


Yeni satışa sunulmaya hazırlanan 200 gramlık ekmek fiyatları belli oldu. Tartışmalara konu olan ekmek fiyatları ve zam sorularına cevap Türkiye Fırıncılar Federasyonundan geldi. Federasyonun yaptığı açıklamada, ekmeğin kilogram fiyatının 5 lirayı geçmeyeceği belirtildi. İşte detaylar…

Vatandaşlar ekmek fiyatlarında zam yapılıp yapılmayacağını merak ederken yeni satışa sunulmaya hazırlanan 200 gramlık ekmekle birlikte ekmek fiyatlarıyla ilgili merak edilen her şey Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı’dan geldi. Ekmek fiyatları ve zam soruları ile ilgili açıklama yapan Balcı, kamuoyunun yanlış bilgilendirildiğini ve İstanbul’da 250 gram ekmeğin 1.250 lira olduğunu belirterek bu fiyatların 2018 yılının altıncı ayına kadar değişmeyeceğini söyledi. Ekmeğin kilogram fiyatının 5 lira olduğunu belirten Balcı, yeni satışa sunulacak olan 200 gram ekmeğin fiyatının da 1 liradan satılacağını duyurdu.

2018’İN 6.AYINA KADAR ZAM YOK

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Halil İbrahim Balcı’nın yaptığı açıklamada, ekmek fiyatlarına genel olarak 2018’in altıncı ayına kadar zam yapılmayacağını belirtti. Kamuoyuna sunulan bazı yanlış bilgilendirmelerin ekmek fiyatlarına zam yapılacak mı sorularını beraberinde getirdiğini belirten Balcı, ekmek fiyatlarında zammın söz konusu olmadığını ve 2018 yılının altıncı ayına kadar ekmek fiyatlarında zam olmayacağını söyledi.
 

About

Check Also

Altın Fiyatlarında Düşüş Devam Ediyor! İşte 20 Nisan 2018 Güncel Altın Fiyatları

Aybaşından bu yana yükseliş içerisinde olan ve tarihi rekorlar kıran altın fiyatlarında yeniden düşüş başladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir