Pazar , Temmuz 22 2018

2014 Yılında Piyasalar


Amerika ve Avrupa borsaları 2014 yılında yeni rekorlar kırarak yılı zirvelerde tamamladılar. Avrupa’da işler pek istenildiği gibi gitmese de Amerika’daki ekonomik verilerin beklenenden de iyi gelmesi ve Amerika borsalarının rekor seviyelerini kırarak sürekli yeni zirveler yapması Avrupa borsalarını da peşinden sürükledi.

endeks.png

Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeler de kendi içsel dinamikleri ve dış borsalardaki duruma bakarak biraz daha dalgalı bir seyir izledi. Geçen hafta dış piyasalarda noel nedeniyle tatillerin bol olduğunu ve yatay bir seyir izlenebileceğini belirtmiştik. Nitekim öyle de oldu.

dax-zirve.png

2014 yılına genel olarak baktığımızda borsalar açısından güzel bir yıl olduğunu söyleyebiliriz. Altın ve petrol fiyatları tahminlerden fazla düşerek yılın son günlerinde dip seviyelere yakın fiyatlarda seyretti.

sp-28.png

Haftaya 2015 yılında piyasaları nelerin beklediğini ve gündemin ilk sıralarını nelerin oluşturabileceğini kazanç ve kayıpların biraz daha hızlı yaşanabileceği ve volatilitenin piyasalarda hakim bir yıl olabileceği üzerinde duracağız.

dolar.png2015 yılında borsalar, altın, dolar ve petrol fiyatlarında nasıl bir seyir izlenecek? Yatrımlarımızı yaparken hangisine ne kadar ağırlık vermemiz gerekiyor? Hangi fiyat seviyelerini takip etmemiz gerekiyor? Daha sonraki yazılarımızda zamanı geldikçe sizlerle paylaşacağız.

Yeni yılın hepinize önce sağlık ve mutluluk sonrasında da bereketli kazançlar getirmesini diliyorum.

Hayırlı seneler…

About Ahmet Özcan

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

One comment

  1. 2015 Borsanın yılı olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir