Pazar , Ağustos 5 2018

2016 Bursluluk Sınav Sonuçları Açıklandı


Bursluluk Sınavı sonuçları na göre 5,6,7,8,9,10,11 sınıf öğrencilerin yatılı pansiyonlarda kalabilmek ve devletin imkanlarından yararlanabilmek için ter döktükleri sınav sonucu bugün yayınlanacak sınava giren adaylar kazandıkları haklarla istediği yerlere tercih yapıp istedigi okul pansiyonlarına yerlesebilecekler.2016 Bursluluk Sınav sonuçları na göre Burslar ne zaman yatacak? PYBS sınav sonuçları bugün açıklanıyor paralı bursluluk olarak bilinen PYBS bugün sonuçlanacak 2016 Devlet Parasız Yatılı Bursluluk Sınav sonuçları  5,6,7,8,9,10 ve11. Sınıfların parasız pansiyonlarda parasız yatılı kalabilmek için 21 Mayısta yapılan ve milyonlarca öğrencinin girdiği sınav bugün giren adayların meraklarını dindirecek Her yıl gerçekleşen sınav da bu yıl da yine kimsesiz ve maddi durumu olmayan öğrenciler için çok olanaklar sağlayacak girilen parasız bursluluk sınavında iyi puan alan öğrenciler tercih yaparak istedikleri pansiyonlara yerlesebilecekler bugün açıklanan sınavla birlik de alacakları puanlarla 01-14 Ağustos tarihlerin de tercih yapıp yerleşme hakkı kazanacaklardi.

 

2016 DEVLET PARASIZ YATILI BURSLULUK SINAVI SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

2016-bursluluk-sinavi-sonuclari.jpg

2016 DEVLET PARASIZ YATILI BURSLULUK SINAV SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

 

2016 PYBS BURSLARI HANGİ TARİHTE ÖDENMEYE BAŞLAR

2016 Devlet Parasız Yatılı Bursluluk Sınavı Sonuçları; (PYBS) bursu kazanan öğrencilerin bursları 3 ayda yatırılır. Senede 4 kez yatırılan PYBS bursu ilk olarak genellikle Eylül-Ekim aylarında yatırılır. Sonrasında öğrenciye yapılacak ödemeler Ekim, Ocak, Nisan ve Temmuz aylarında gerçekleştirilir.2016 Devlet Parasız Yatılı Bursluluk Sınavı Sonuçları PYBS bursu mikyarı sınavda alınan puanlara göre belirlenir. PYBS bursu farklı kontenjan gruplarına ayrılarak dağıtılır, %15’i Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu kapsamına giren öğrencilere, %10’u ikamet ettiği yerden uzakta okumak zorunda kalanlara, %25’i maddi durumları kötü fakat dersleri iyi olan çocuklara, kalan %50’si ise sınava giren diğer öğrencilere verilmektedir.

2016-devlet-parasiz-yatili-bursluluk-sinavi-sonuclari.jpg

2016 PYBS SINAVI İLE TEKNİK LİSE VE MESLEK LİSELERİNDE PARASIZ YATILILIĞA YERLEŞTİRME

2016 Devlet Parasız Yatılı Bursluluk Sınavı Sonuçları; (PYBS), Ortaöğretim kurumlarının, meslek lisesi, teknik lise, genel lise ve imam hatip lisesi program türlerinde öğrenim gören 10 ve 11’inci sınıf öğrencileri (teknik lise, endüstri meslek lisesi, kız meslek/meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, çok programlı lise bünyesindeki genel lise, imam hatip lisesi ile meslekî ve teknik eğitim merkezleri) öğrenim görmek istedikleri pansiyonlu okulda aynı sınıf seviyesinde meslek alan/dalı ve cinsiyetlerine uygun pansiyon varsa, parasız yatılılık tercihi yapabilecektir. 2016 Devlet Parasız Yatılı Bursluluk Sınavı Sonuçları Aynı sınıf seviyesinde meslek alan/dalı bulunmadığı hâlde yanlış okul tercihi yapan öğrencilerden sınavı kazananların, parasız yatılı olarak kayıtlarının yapılması, meslek alan/dalının değiştirilmesi ya da yatılılık haklarının bursluluğa çevrilmesi mümkün değildir. 2016 Devlet parasız yatılı bursluluk sınavı sonuçları için haberimizin detaylarındaki bağlantılara gidiniz…

About

Check Also

Okuldaki Tuvalet Krizi Savcılığa Taşınıyor

Trabzon’da yaptırdığı okulu Milli Eğitim Bakanlığına devreden işadamı Halit Özdağ, okulu ziyareti esnasında 50 kabin …

16 comments

  1. Yaptığınız saçmalık sonuçları görmek için tıklıyoruz 2015 çıkıyor

  2. sana katılıyorum bu nasıl ya yok 10muş yok 11miş

  3. Ya 9.sinif niye çıkmıyor

  4. saat kaçta açıklanacak?

  5. açıklandımı başka link varmı

  6. Bursluluk sonucları

  7. tıklıyoz 2015 çıkıyo ,biz burda meraktan çatlıycaz ya

  8. Ya off sabahtan beri her siteye girdim aciklandi diyor giriyorum cikmiyor doğru düzgün cevap verin bu ne yaa

  9. Ölürüm ya sabahtan beri elimde bi telefon açıklayın ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir