• BIST107.401
 • Altın173,640
 • Dolar4,1031
 • Euro4,9999
 • İstanbul 18 °C
 • Ankara 10 °C
 • GAZETELER
 • Günün Manşetleri
Tüm Gazete Manşetleri »

2018 Yılı İçerisinde 7 Milyon Aracın El Değiştirmesi Bekleniyor

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç, "İkinci el araç sektöründe 2017 yılı içerisinde önemli bir hareketlilik yaşandı. Bu hareketliliğin 2018 yılı içerisinde de devam etmesini bekliyoruz.
2018 Yılı İçerisinde 7 Milyon Aracın El Değiştirmesi Bekleniyor
2018 Yılı İçerisinde 7 Milyon Aracın El Değiştirmesi Bekleniyor 2018 Yılı İçerisinde 7 Milyon Aracın El Değiştirmesi Bekleniyor 2018 Yılı İçerisinde 7 Milyon Aracın El Değiştirmesi Bekleniyor

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç, "İkinci el araç sektöründe 2017 yılı içerisinde önemli bir hareketlilik yaşandı. Bu hareketliliğin 2018 yılı içerisinde de devam etmesini bekliyoruz. 2018 yılı içerisinde ikinci el araç sektöründe 7 milyon aracın el değiştirmesi bekleniyor." dedi. 
    

MASFED Yönetim Kurulu Başkanı Erkoç tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 
    

"2017 yılı otomotiv sektörü açısından süper geçti. Sıfır otomobil satışları olsun, ikinci el otomobil satışları olsun beklentiler karşılandı. 2017 yılının 11 aylık verileri incelendiği zaman 2016 yılı ile aynı seviyede seyreden sıfır otomobil pazarı, yıl sonunda yaklaşık 1 milyon ile tamamlanacak. İkinci el araç piyasasına bakıldığı zamanda canlılık yıl boyu sürmüş. Sektördeki hareketliliğin 2018 yılında da süreceğine inanıyoruz. Olağanüstü bir durum ile karşılaşılmazsa 2018 yılı içerisinde belirlenen hedeflere ulaşılır. 2018 yılı içerisinde 7 milyon ikinci el aracın el değiştireceği kanaatindeyiz. İkinci el araç sektöründe yapılan düzenlemeler ile sektör daha canlı olacak. İnşaat ve otomotiv sektörü, ülkemizin lokomotif iki sektörüdür. Bu iki sektörün piyasasında yaşanan canlılık diğer sektörlere de etki ediyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanarak Başbakanlığa sunulan ikinci el araç satışına dair düzenleme ise sektörü daha da hareketlendirecek. İkinci el sektöründe yaşanan birçok sorunda bu düzenleme ile çözüme kavuşacak." 
    

Güveni Merdiven Altı Satıcılar Sarsıyor
    

İkinci el araç sektöründe merdiven altı kişilerce satış yapılmasına engel olmak için MASFED tarafından gerekli çalışmaların yürütüldüğünü söyleyen Erkoç, "Bu durum vatandaşın güvenini sarstığı gibi devletimizi de vergi kaybına uğratmaktadır. Bu hususla ilgili yapılacak düzenlemeler sayesinde 2018 yılında bu tür problemlerle artık karşılaşılmayacak." dedi.     
 

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

Diğer Haberler