Cumartesi , Temmuz 21 2018

2018'in Bombası Erken Patladı! Doğan Medya Grubunu Kim Satın Aldı?


Doğan Medya Grubunun bünyesinde bulunan bütün yayın organları satıldı. 1 milyar 250 milyon lira bedelle Demirören Medya Grubuna satılan Doğan Medya Grubundaki yayın organlarının yeni patronu Erdoğan Demirören oldu. Demirören Medya Grubuna satılan yayın organlarının içerisinde Hürriyet, Posta, CNN Türk ve Kanal D gibi tanınmış yayın organları da var. Ayrıca ülkemizin en büyük medya dağıtım şirketi Yaysat’ta bu satış ile Demirören Medya Grubuna geçti. 
    

Medya dünyasında büyük bir deprem etkisi yaratacak bu satış ile birlikte ülkemizin en büyük medya grubu unvanını artık Demirören Medya Grubu elinde bulunduruyor. Doğan Medya Grubuna ait bütün gazete, dergi, televizyon ve dağıtım şirketi Yaysat’ın satışına dair kritik görüşmede taraflar, 1 milyar 250 milyon lira karşılığında anlaşmaya vardı. 
    

Taraflar arasında satış için yapılan son görüşmeye Yıldırım Demirören ve Aydın Doğan, avukatları eşliğinde katıldı. Doğan Medya Grubundan, satışa dair herhangi bir resmi açıklama gelmezken, resmi açıklamanın KAP’a gönderileceği bildirildi. 
    

2011 yılında Milliyet ve Vatan gazetelerini Doğan Medya Grubundan satın alarak medya dünyasına katılan Demirören Medya Grubu, bu son satış ile birlikte medya dünyasının en büyüğü oldu. 
    

Demirören Medya Grubunun satın aldığı yayın organlarının tümü ise şöyle;
    

CNN Türk, Kanal D, tv2, Dream Türk, Dream TV, TME, Hürriyet, Posta, Fanatik, Hürriyet Daily News, Dergi Pazarlama ve Planlama (DPP), Doğan Burda Dergi, Doğan Egmont, Doğan Kitap. 
 

About

Check Also

Adnan Oktar’ın Sorgusu Başladı, Suçlamaları Kabul Etmedi

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik olarak düzenlenen operasyonda ifade alımları bu sabah saatlerinde başladı. Alınan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir