Pazar , Temmuz 22 2018

28 Şubat Yerli ve Milli Olan Herkese Karşı Yapılmıştır


Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milleti bir takım işbirlikçi Hükümetler vesilesi ile oldukça zor Zaman’lar geçirdi. Bu zor zamanların en şiddetlilerinden bir tanesi de 28 Şubat süreci idi.

Dindar insanlarımız üzerine oynan bu senaryo bir çok vatandaşımızı mağdur etmekle kalmayıp Türkiye Cumhuriyeti Devletini de 20 sene geriye götürdü. Bu işbirlikçi Hükümetler Cumhuriyet tarihi boyunca toplumun birçok kesimine baskı ve zulüm uyguladılar.

Dönem dönem sağcı, solcu, Alev’i Sunni, Kürt, Muhafazakar, Milliyetçi, Dindar vb ne kadar kesim varsa hepsi bu işbirlikçi Hükümetlerden nasibini aldı.

28 Şubat’ta dindar bir aile askerdeki oğlunun yemin törenine dahi giremedi. Başörtülü bir şekilde okumuş, kendisini ilme ve bilime adamış kızlarımız, önce üniversite kapılarından sonra da ‘Resmi Kurumlar’ın hiçbirine hukuksuz bir şekilde içeri alınmadılar. Ama asla “Devlet”ine ihanet etmediler ve baş kaldırmadılar.

Ülke demokrasi ile yönetiliyordu ve oyunu kuralına göre oynadılar. Bin yıl sürecek denen baskı ve zulüm dönemi sadece 4 sene sonra  Devlet’in uyguladığı mutat seçim sayesinde, halkın Zafer’i ile sona erdi. 

Unutmayalım ki bu ülkede hiç kimse ve hiç bir etnik gurup siyasi görüşü, mezhebi ve etnik kimliğinden ötürü ne sosyal ortamından ne de devlet dairelerinden dışlanmamıştır. Sadece ve sadece siyasi görüşü, mezhebi ve etnik kimliği ne olursa olsun başta dindar olmak üzere ” yerli ve milli” kim varsa herkes işbirlikçi Hükümet’lerin baskısına maruz kalmıştır. Bu ülkede etnik veya başka bir türden bir zulüm hiçbir zaman olmamıştır.

Zulüm, ülkemizde sadece dindar, yerli ve milli vatandaşlarımız için uygulanmıştır. Şimdi birileri çıkıp sözde Kürt kardeşlerimiz için demokrasi ve özgürlük sloganları atmaktadırlar.

Söyle bana terör faşisti seni bu ülkede hangi sorunundan dolayı hangi işini engellediler. KPSS, YGS, YDS vb sınavlardan içeri Bölücü terör örgütü sempatizanı olmana rağmen girmene engel olan oldu mu? Seni resmi kurum mülakatları, üniversite akademisyen mülakatları ve özel şirketlerdeki mülakatlarda dahil etnik kimliğinden ötürü kim ve ne zaman dışladı?

Sen şımarık çocuk gibi uluslararası istihbarat örgütlerin kucağında oynaşırken, bu ülkede hakiki Türk, Kürt, Çerkez, Arnavut sırf başörtülü olduğu için, sakalı olduğu için ve cuma namazına gittiği için hiç bir sınava girememekle birlikte varsa resmi görevlerine de son verildi. Ama hiçbiri uluslararası istihbarat örgütlerinin maşası olmadı.

Bu ülkede tüm kesimler adına bedeli 28 Şubat’ta Rahmetli Başbakan Prof Dr Necmettin Erbakan ödemiştir. Çünkü o Yerli ve Milli bir Liderdi.

Başına gelen ilk olay Türkiye’nin ilk motor fabrikasını açması ardından da ilk yerli Traktör ve otomobil üretmesi ile başladı. Başkan’ı olduğu ve seçimle geldiği TOBB Başkanlığı’ndan polis zoru ile uzaklaştırıldı. Ardından bu iş ancak siyasetle olur dedi ve siyasete girdi. Görev aldığı hükümetlerde ülkesine birçok ağır sanayii tesisleri kazandırdı. Ama malasef 4 partisi kapatılmakla yetinmedi ömür boyu siyasi yasaklı hale getirildi.

Türkiye’nin birinci partisi olan kendisinin de Genel Başkan’ı olduğu Rafah Partisi ırkçı asimilasyonlara karşı çıktığı için Bingöl de yaptığı bir konuşma referans gösterilerek kapatıldı. Bu konuşmasında Rahmetli Başbakan’ımız ” Sen çıkar ben Türk’üm doğruyum çalışkanım dersen diğeri de çıkar, bende Kürdüm doğruyum ve senden daha çalışkanım der” dediği için önce partisi kapatıldı ardından da kendisi ömür boyu siyasi yasaklı hale getirildi. 

Şimdi birileri çıkıp sözde Kürt savunuculuğu adı altında terör örgütü faşistliği yapıyorlar. Kürtlerle alakalı en büyük mücadeleyi Rahmetli Başbakan Erbakan Hocamız yapmıştır. Bu mücadele sonucunda da yine en büyük bedeli kendisi ödemiştir. 

Sonuç olarak 28 Şubat sadece dindarlara karşı değil Yerli ve Milli olan herkese karşı yapılmıştır. Türkiye’nin ilerlemesi durdurulmaya çalışılmış ve kasıtlı bir şekilde engellenmiştir. Bu durumdan en çok etkilelenenler ise ne Müslüman STK’lar ne de cemaatler olmuştur.

Elbetteki bu kesimin de birkaç mağduriyeti oldu. Fakat hiçbiri Rahmetli Erbakan Hocamız kadar bedel ödemedi. 28 Şubat’ı planlayanlar Rahmetli Erbakan Hocamız üzerinden başta Türkiye Cumhuriyeti Devletin’e ardından ise Türk ve İslam coğrafyasına en büyük zararı vermeyi başardılar. 
 

About Bilal OKUDAN

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

3 comments

  1. ruhu sad mekani Cennet olsun Erbakan hocam

  2. Tamam zarar oldu. Peki şimdi de zararlar devam ediyor. Ağlamayan müslüman yok. o zaman bize her gün 28 şubat…bir de bunu yazsana…

    • Şimdi müslümanlara zararı devlet mi veriyor? bize her gün 28 şubat derken azıcık utan be… Çok şükür ki o günleri gözlerimizle gördük! İliklerimize kadar hissettik. Şimdi ibadet ediyorsun veya tebliğ yapıyorsun da "dur yapamazsın" diyen mi var? Yazık!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir