Salı , Temmuz 17 2018

6 Türk Kadın, Terör Üyeliğinden İdam Cezasına Çarptırıldı


Terör örgütü DEAŞ’a üye oldukları gerekçesiyle 6 Türk kadın hakkında Irak’ın başkenti Bağdat’ta idam cezası verildi. 
    

Irak’ın başkenti Bağdat’ta 6 Türk kadının, terör örgütü DEAŞ’a üyeliği bulunduğu gerekçe gösterilerek idam cezasına çarptırılmasına karar verilirken bir Türk kadın ise müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Ayrıca kadınların, mahkemeye küçük çocuklarla katıldığı bildirildi. 
    

Irak, terör örgütü DEAŞ’a üye olmakla suçladığı 15 Türk vatandaşı kadını idam cezasına çarptırdı. Ancak 300 Türk vatandaşı kadının yanında olan 500’ü aşkın çocuğun akıbeti ise halen belli değil. 
    

Bağdat ‘Terörle Mücadele’ mahkemesi, Irak güvenlik güçleri tarafından geçen sene terör örgütü DAEŞ’e yönelik Musul ve Telafer kentlerine düzenlenen operasyonlarda ele geçirilen ve kocalarının zorlamasıyla DAEŞ terör örgütüne üye oldukları iddia edilen 300 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kadın, terör örgütüne üye olmak suçundan yargı önüne çıktı. 
    

İlk iki yargılama sonrasında 15 Türk vatandaşı kadının idam cezasına çarptırılmasına karar verilirken, 10 Türk vatandaşı kadın hakkında da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına hükmedildiği bildirildi. Ancak, 300 Türk vatandaşı kadının yanında bulunan 500’ü aşkın çocuğun akıbeti ise henüz belirsiz. 
    

Bağdat ‘Terörle Mücadele’ mahkemesi tarafından geçtiğimiz hafta sonu yapılan yargılamada Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı oldukları ileri sürülen 10 kadın hakkında müebbet hapis cezasına karar verildi. Aynı mahkeme tarafından 24 saat sonra ikinci grupta bulunan 15 kadın için terör örgütü DEAŞ’a üye olma suçlamasıyla yapılan yargılamada idam cezasına hükmedildi. Ayrıca DEAŞ terör örgütüne üye olmak ve bu terör örgütünün savaşçılarıyla evlenmekle suçlanan 300 Türk vatandaşı toplam 509 kadın hakkındaki yargılanmanın Bağdat Terörle Mücadele Mahkemesinde süreceği öğrenildi. 
 

About

Check Also

İsrail, Beşar Esad'ı Öldürmekle Tehdit Etti

Reuters haber ajansı tarafından geçilen son dakika haberine göre İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz, İran’ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir