Pazartesi , Temmuz 23 2018

AB, PKK'ya Karşı Kayıtsız


Avrupa’da son yıllar içerisinde gerçekleşen terör saldırılarında yüzlerce kişi yaşamını yitirse de Avrupa’daki yönetimler, PKK söz konusu olduğu zaman üç maymunu oynamaya sürdürüyor. 

PKK taraftarı gruplar tarafından Fransa, Belçika ve Hollanda gibi ülkelerde gösteri ve yürüyüşler yapılırken Avrupa’daki yönetimler, tüm bunlara göz yumduğu gibi ülkemizin teröre karşı verdiği mücadeleye kayıtsız kalıyorlar. Avrupa yönetimlerinin sergilediği çifte standardın son örneğini ise Alman vekiller sergiledi. Alman vekiller, Federal Meclis’te gerçekleştirilen oturuma PKK terör örgütünün paçavralarını boyunlarına takarak katıldı. Ayrıca AB liderleri tarafından TSK’nın başlattığı Zeytin Dalı Harekatının amacını saptıran yorumlar yapıldı. 

AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ise Zeytin Dalı harekatından duyduğu endişeyi dile getiren bir açıklama yaptı. Mogherini tarafından yapılan açıklamada DAEŞ terör örgütüne karşı gerçekleştirilen sözde operasyonların aksayacağı hususundaki endişeler dile getirilmişti. Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Kati Piri’de, PKK terör örgütünün Avrupa için tehdit unsuru olmadığını açıklamış ve bu açıklaması büyük tepkiye yol açmıştı. Piri, “Türkiye sınırında yaşanan olaylar benim açımdan bir tehdit oluşturmuyor. Bizim için asıl tehdit unsuru DAEŞ terör örgütüdür.” ifadelerine yer vermişti Piri, bu ifadeleri ile PKK terör örgütü sempatizanı olduğunu açıkça sergilemişti.

Afrin bölgesine Türkiye tarafından düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı başladıktan sonra PKK terör örgütü taraftarları Avrupa’nın genelinde protesto ve yürüyüş gösterileri düzenlemiş ve AB, tüm bu gösteri ve yürüyüşlere kayıtsız kalmıştı. Bu durum ise çifte standardın açık göstergesini oluşturmaktadır. PKK terör örgütü, AB ve üye ülkelerin terör listesinde yer alsa da PKK’ya yandaşlarının kamu güvenliğini tehlikeye sokacak gösteri ve yürüyüşler yapmasına polis ve hükümet tarafından hiç müdahale edilmedi. PKK yandaşlarına kayıtsız kalınması ise tepkilere yol açıyor.
 

About

Check Also

İsrail, Beşar Esad'ı Öldürmekle Tehdit Etti

Reuters haber ajansı tarafından geçilen son dakika haberine göre İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz, İran’ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir