Cumartesi , Ağustos 4 2018

ABD, Terör Örgütü YPG’ye 250 Tır Dolusu Zırhlı Araç ve Ağır Silah Gönderdi


Türkiye ile Münbiç konusunda mutabakata varan ABD bir yandan da terör örgütüne silah yardımı yapmaya devam ediyor. Deyr ez Zor operasyonu kapsamında ABD tarafından terör örgütü YPG’nin de içerisinde bulunduğu demokratik Suriye güçleri ne silah ve zırhlı araç yardımı yaptı.  ABD’nin terör örgütüne 250 Tır dolusu ağır silah ve zırhlı araç gönderdiği öğrenildi.

Deyr ez Zor operasyonu kapsamında ABD tarafından terör örgütü YPG nin de İçerisinde bulunduğu demokratik Suriye güçleri ne silah ve mühimmat yardımı devam ediyor.  Son olarak ABD’nin terör örgütüne 250 tırla zırhlı hamur araçları ve ağır silah gönderdiği öğrenildi. Bugüne kadar ABD’nin DSG’ye yaptığı silah yardımı 4800 TIR’a ulaştı.  Özellikle son 4 gündür ABD tarafından her gün bölgeye silah ve araç yardımı yapıldı ortaya çıktı.

BÖLGEDE ABD ASKERLERİNİN SAYISI DA ARTIYOR

Konu hakkında bir açıklama yapan DSG yetkilisi, Deyr ez Zor operasyonu nedeniyle bu sabah saatlerinde ABD’nin kendilerini zırhlı araçlar ve ağır silah gönderdiğini söyledi.  Yetkili açıklamasının devamında Deyr Ez Zor’da ABD’nin askeri varlığının da artmaya devam ettiğini hâlihazırda 3 askeri üssün bulunduğunu ve ABD’nin kendi üstlerinde askeri varlığını artırdığını söyledi. ABD’nin kendilerine operasyonu nedeniyle 250 Tır dolusu ağır silah ve zırhlı araç gönderdiğini söyleyen DSG yetkilisi son dört gündür silah sevkiyatının devam ettiğini söyledi. Bu silahları ihtiyaçları olduğunu söyleyen yetkili bölgenin doğusunda terör örgütü IŞİD yönelik olan operasyonların sürdüğünü dile getirdi.

 

About admin

Check Also

Tayland’da Mahsur Kalan 12 Çocuk ve Antrenörleri İçin Oksijen Kritik Seviyede

Tayland’da 12 çocuk ve antrenörleri birlikte girdikleri mağarada mahsur kalmış ve ancak 9 gün sonra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir