Pazartesi , Temmuz 16 2018

Abdullah Gül Son Noktayı Koydu! “Polemiğe Girmek İstemiyorum”


KHK hakkında eleştirilerde bulunduğu için AK Partili milletvekillerinden sert tepkilere maruz kalan eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bu konu hakkında polemiğe girmek istemediğini belirtti. İşte detaylar…

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gazetecilerin sorularını yanıtladı! Uzu süre siyasetin içerisinde yer almayan ancak geçtiğimiz günlerde çıkartılan 696 sayılı KHK’yı eleştiren Abdullah Gül, hiç beklemediği bir tepki ile karşılaştı ve hem AK Partili milletvekillerinden hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tepki aldı. Gelen tepkilere ise artık cevap vermek istemediğini ve bir polemiğin içerisine girmek istemediğini belirten Gül,  “Bu konularla ilgili polemiğe girmek bana yakışmaz. Dolayısıyla her şey zaten ortada. Herkes birbirini biliyor. Onun için polemiğe girmek istemiyorum” ifadelerine yer verdi.

GAZETECİLERİN TUTUKSUZ YARGILANMASI DOĞRU 

OHAL’in yeniden uzatılması hakkında da konuşan Abdullah Gül, son defa uzatıldığını umut ettiğini söyledi ve artık Türkiye’nin OHAL şartlarından kurtulmasını ve Türkiye’nin ne demokratik olduğunu bu sayede tüm dünyaya başarılı bir şekilde göstermesi gerektiğini dile getirdi. 

Şahin Alpay ve Mehmet Altan’ın Anayasa Mahkemesi tarafından tutuksuz yargılanmasına karar vermesinin de doğru olduğunu ve gazetecilerin tutuksuz yargılanması gerektiğini söyledi. Gül, “Biliyorsunuz ben Cumhurbaşkanıyken de ayrıldıktan sonra da  gazetecilerin tutuksuz yargılanmasının hem adalet açısından hem Türkiye’nin imajı  açısından doğru olduğunu hep söylemişimdir. Bugün de o görüşteyim. Türkiye’nin  rahatlaması ve Türkiye’nin imajının iyileşmesi açısından da…” dedi.
 

About

Check Also

TBMM’de İlk Oturumu ve Yemin Törenini Deniz Baykal Yönetecek

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir siyasetten uzak falan ancak 24 Haziran seçimlerinde bir kez daha Antalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir