Cumartesi , Ağustos 4 2018

Abdullah Gül’den Sert Tepki! “Şahsıma Karşı Yapılan Saygısızlık…”


Geçtiğimiz günlerde yeni çıkartılan KHK’ya yönelik bazı eleştirilerde bulunan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kendisine yönelik özellikle AK Parti içerisinden gelen tepkilere sert eleştirilerde bulundu. İşte detaylar…

Geçtiğimiz günlerde çıkartılan yeni 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’den dolayı muhalefet pek çok eleştirilerde bulunurken, bu eleştirilere 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’de katılmış ve KHK’nın kaygı verici olduğunu belirterek içerisinde ufak bir düzeltmenin yapılabileceğini söylemişti. Abdullah Gül’ün bu açıklamalarına ise Bülent Arınç’tan da destek gelmişti. Ancak Abdullah Gül’ün açıklamalarına ise özellikle AK Parti’den ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tepki gelmişti. 

ŞAHSIMA KARŞI YAPILAN SAYGISIZLIK …

Kendisine yönelik gelen bu tepkiler üzerine sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapan eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bazı milletvekillerinin tepkilerinin ahlak dışı olduğunu söyledi ve şahsına yönelik saygısızlık yapıldığını belirtti. 

Kendisinin düşünce özgürlüğüne inan bir kişi olduğunu ve gerek gördüğü durumlarda açıklama yapmaya devam edeceğini söyleyen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Bir süredir basın yayın organları ve sosyal medya üzerinden bazı milletvekilleri ve ilgili troller tarafından şahsıma karşı yapılan saygısızlık, hakaret ve ahlak sınırlarını aşan saldırıların son açıklamamdan sonra giderek arttığına dikkat çekiyorum. Partimizin kuruluş ilkelerinden biri olan düşünce ve ifade özgürlüğüne inanan birisi olarak, gerekli gördüğüm durumlarda görüşlerimi açıklamaya devam edeceğim.” ifadelerine yer verdi.

About

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir