Pazar , Haziran 24 2018

Acı Haber Geldi! O Ceset Necmettin Öğretmene Ait! Genç Öğretmeni Başından İki Kurşunla Şehit Etmişler!


Tunceli’de PKK’lı teröristler tarafından kaçırılan ve 19 Haziran’dan bu yana kendisinden haber alınamayan Necmettin öğretmenden acı haber geldi. 

Pülümür Çayı’nda 3 gün önce bulunan erkek cesedinde yapılan DNA incelemesi sonuçlandı. Tunceli Valisi, bugün cesedin Necmettin Yılmaz’a ait olduğunu açıkladı. PKK’lı teröristler Necmettin öğretmeni şehit ederek cesedini de Pülümür Çayı’na atmış. 

TUNCELİ VALİSİ: GEREKLİ CEVAP EN KISA SÜREDE VERİLECEK
Tunceli Valisi Tuncay Sonel, bugün bir açıklama yaparak 19 Haziran tarihinde kaçırılan Necmettin Yılmaz’ın 3 gün önce Pülümür Çayı’nda bulunan erkek cesedi ile DNA eşleşmesinin uyuştuğunu söyledi. Vali açıklamasında cesedin bulunduğunda tanınmayacak halde olduğunu ve öğretmenin şehit edilmesinden duyduğu üzüntüyü de dile getirdi. En kısa sürede hainlere gerekli cevabın verileceğini söyleyen Tunceli Valisi, şehit öğretmenin babasına da başsağlığı diledi. 

BİR KAÇ SAAT İÇİNDE ŞEHİT OLMUŞ
Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın kaçırılmasına ve şehit edilmesine ilişkin detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Yapılan araştırmalarsa, PKK’lı teröristler öğretmen Necmettin Yılmaz’ı kaçırdıktan sadece birkaç saat sonra şehit etmiş. Başından silahla vurulduğu öğrenilen Yılmaz’ın cesedinin aynı gün içinde Pülümür Çayı’na atıldığı ve otopsisinde başında iki kurşun yarası olduğu öğrenildi. Öğretmen Necmettin Yılmaz’ın kurtarılması için çok sayıda operasyon yapılmıştı. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir