Pazartesi , Haziran 25 2018

Acil Servislerin Personel Sayısı Artacak


Acil servislerde modernizasyon işlemlerinin tamamlandığını belirten Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, “Valeden başlamak suretiyle hastalarımızın bilgi edinmesine, acil servislerdeki personel sayılarında artışa gidilmesine dair çalışmalar sürüyor. 500’ün üzerinde hastası bulunan acil servislerimizi özellikle takip ediyoruz.” dedi. 
    

7. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi, Antalya’nın Kemer ilçesinde sürüyor. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen kongrenin açılış konuşmasını Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş yaptı. 
    

Ülkemizin sağlık ihtiyaçlarına yönelik özgün bir model olarak 2003 yılında başlayan yolculuğun sürdüğünü belirten Gümüş, “2003 yılından bu tarafa sağlık sektöründeki birçok sorun çözüme kavuştu. Vatandaşlarımızın daha evvel %39 olan memnuniyet oranını %75,5 seviyelerine çıkarmayı başardık.” şeklinde konuştu. 
    

Sağlıktaki Çileye, Şehir Hastaneleri ile Son Verdik
    

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Gümüş, “Hastalarımız, eskiden hastaneye gittikleri zaman uzun kuyrukların neticesi olan çileli bir bekleyiş yaşamaya mahkumdu. Şehir Hastaneleri Projesi ile bu çile son buldu. 2017 yılı içerisinde Isparta, Yozgat, Mersin ve Adana şehir hastanelerini hizmete açtık. 2018 yılı içerisinde yeni şehir hastaneleri de hizmete girecek. Bunların başını ise Kayseri, Eskişehir ve Elazığ çekiyor. 40 bin yatak kapasiteli 32 şehir hastanesi tamamlanarak hizmete girecek. 2019 yılına kadar %90’ı tamamlanmış olacak.” şeklinde açıklamalarda bulundu.    
 

About

Check Also

Bahar Temizliğinde Temizlik Maddelerine Dikkat!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, bahar ayının gelmesiyle birlikte bahar temizliği yapan vatandaşlara yönelik uyarıda bulundu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir