Cuma , Haziran 22 2018

Adana Aladağ'da Yurt Faciası Sanıklarına Tahliye Yok!


Adana Aladağ’da geçtiğimiz yıl yaşanan yangın faciasında 11’i öğrenci, 2 kişi hayatını kaybetmiş, 22 öğrenci de yaralanmıştı. Faciada kusurlu oldukları gerekçesi ile tutuklanan ve davaları devam eden sanıklar bugün yeniden hakim karşısına çıktı. 

Yaralı bir öğrenci mahkemede verdiği ifadede yurtta bulaşık yıkarken bile elektrik çarptığını söyledi. Duruşmanın ardından bir açıklama yapan Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu da bütün sanıkların tutukluluk halinin devam ettiğini belirterek, sadece yurt müdürünün üstüne bu suçun yıkılamayacağını dernek yöneticilerinin işin içinden sıyrılmasının doğru olmadığını söyledi. 

SALON YETERSİZ GELDİ
Kozan Adliyesi’nde görülmesi gereken yangın faciasının ikinci duruşması, salonun yetersiz gelmesinden dolayı Kozan Ticaret Odasının konferans salonunda yapıldı. Duruşma yaklaşık 8 saat sürdü. Kozan Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşma 8 Ekim’e ertelenirken, sanıklardan hiç birine tahliye çıkmadı. Mahkemede savunmaları alınan sanıklar Cumali Genç, yurt çalışanı Mahmut Deniz, Aladağ Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği Başkanı İsmail Uğur ile dernek yöneticileri Ramazan Keleş, Mustafa Öztaş ve Mahir Kılınç duruşmanın bitmesinin ardından yoğun güvenlik önlemleri altında cezaevine götürüldü. 

BASINA KÜFÜR ETTİ
Tutuklu sanıklardan Ramazan Keleş, duruşma çıkışında cezaevine götürüldüğü sırada kendisini görüntüleyen basın mensuplarına tepki göstererek küfür etti. Aynı sanık salona getirilirken de basına, “Ne çekiyorsunuz, karşınızda terörist mi var? Çekin çekin iyi çekin” demişti. Bazı sanık yakınları ise fenalaştı. Duruşmanın sonunda grup olay çıkarmadan dağıldı. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir