Çarşamba , Haziran 20 2018

Adana'da Vinç Kazası! 2 Kişilik Sepete 6 İşçi Bindi, Faciaya Davetiye Çıkarıldı!


Adana’da tamirat için bir fabrikanın çatısına çıkarılan işçilerin içerisinde bulunduğu vinç sepeti ağırlığı taşıyamadı. Halat kopması sonucu düşen sepette, 2 işçi can verdi, 4 işçi de yaralandı. 

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde yaşanan faciada bir fabrikanın çatı kaplamasını yapacak olan işçileri çatıya çıkaran vinç sepetinin halatı koptu. İçerisinde 6 işçinin bulunduğu vinç sepeti, 10 metreden düştü. Feci olayda, 2 işçi öldü, 4 işçi ağır yaralandı. 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Adana’nın merkez Sarıçam İlçesi’ndeki Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde bugün öğlen saatlerinde yaşanan olayda, taşeron şirket tarafından bir gübre fabrikasının çatı kaplaması yapılacaktı. İddialara göre 2 kişilik olan vinç sepetine 6 işçi bindirilerek çatıya çıkarılmak istendi. Ancak bu sırada vinç sepetinin halatı ağırlığı taşıyamayarak koptu. İşçiler, sepetle birlikte yaklaşık 10 metre yüksekten yere çakıldı. Feci kazada işçilerden Murat Gümüş ile Cengiz Kutlam öldü. Halil Aslan, Latfi Kaya, Fehmi Kaya ve Mustafa Gümüş adlı işçiler ise ağır yaralı olarak kaldırıldıkları hastanede tedavi altına alındı. Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor. 

 

About

Check Also

Televizyon Programlarına Bile Çıkan Sahte Profesör Gözaltına Alındı

Televizyon programlarına çıkan, on binden fazla beyin ameliyatı yaptığı iddia edilen, ancak lise mezunu olduğu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir