Pazartesi , Temmuz 23 2018

Adapazarı Vagon Fabrikasında Taciz Skandalı


Adapazarı’ndaki Vagon Fabrikasında stajyer olarak görev yapan 17 yaşındaki öğrenci K.Y., revire çıktığı zaman 63 yaşındaki şef yardımcısı H.Y., kendisini doktor olarak tanıtarak K.Y.’yi muayene etti. H.Y.’nin, muayene esnasında kızı taciz ettiği iddia edilerek başlatılan soruşturmada H.Y. için göz altı kararı alındı. Stajyer kızın ailesi de yaşanan olaydan ötürü savcılığa suç duyurusunda bulundu. 

Adapazarı’nda bulunan bir meslek lisesinde eğitim hayatını sürdüren 17 yaşındaki K.Y., babaannesine, staj gördüğü vagon fabrikasında 18 Ocak tarihinde revire çıktığı zaman kendisini doktor olarak tanıtan 63 yaşındaki şef yardımcısı H.Y. tarafından muayene edildiğini anlattı. 

K.Y., bu mevzunun fabrikada duyulmasının ardından fabrika yönetimince yazılı beyanının alındığını ifade edince ailenin vagon fabrikasına ve polise müracaat etmesi üzerine konunun aydınlanması  için soruşturma başlatıldı. 

Olay ile ilgili yürütülen soruşturmaya istinaden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü psikologları gözetiminde 17 yaşındaki stajyer öğrenci K.Y’nin ifadesine başvuruldu. K.Y., ifadesinde olayın 18 Ocak tarihinde fabrikada revire çıktığı esnada yaşandığını belirtti. Revire gittiğinde H.Y.’nin orada bulunduğunu ve muayene gerekçesiyle kendisini taciz ettiğini de ifadesinde anlattı. 

K.Y.’nin ifadesinin alınmasının ardından Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, H.Y.’nin ifadesine başvurulması için Emniyet Müdürlüğüne talimat verdi. 

Fabrika yönetimi ise söz konusu iddialarla ilgili olarak yürütülen idari soruşturma kapsamında olayın mağdur tarafı K.Y.’ye, 09 Şubat tarihli bir yazı göndererek bilgisine başvurdu. 

K.Y.’nin ise bu resmi yazıyı böyle bir olayın yaşanmadığı şeklinde yanıtladığı, ailenin ise aynı gün okula müracaat ederek kızlarının başından geçen olayı anlattığı ve böylelikle olayın Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne iletildiği öğrenildi. 
 

About

Check Also

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinde Dehşet Anları!

Sağlık personellerine şiddetin ardı arkası kesilmiyor. Dün gece de Şanlıurfa Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir