Cuma , Haziran 22 2018

Adapazarı'nda Bir Kreşte 2.5 Yaşındaki Çocuğa Şiddeti Ses Kayıtları Ortaya Çıkardı


Adapazarı’ndaki bir kreşte yaşanan şiddet skandalını ses kayıtları ortaya çıkardı. 2.5 yaşındaki kız çocuğunun annesi çocuğuna şiddet uygulandığı görüntüleri de bularak polise şikayette bulundu. Olayın ardından kreş ve sahipleri hakkında soruşturma başlatıldı. 

Her gün insanların çocuklarını emanet ettiği bir kreşte 2.5 yaşındaki çocuğa uygulanan şiddeti ses kayıtları gün yüzüne çıkardı. Anne, daha sonra görüntü kayıtlarına da ulaşarak her şeyi belgeledi. Savcılık tarafından kreş sahipleri hakkında soruşturma başlatılırken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın da devreye girdiği öğrenildi. 

4 AYDIR BU KREŞE GİDİYORDU
Adapazarı Orta Mahallesi’ndeki Çeşme Meydanı Caddesi’nde yaşayan Neslihan Gökmen isimli anne, 2.5 yaşındaki kızını 4 ay önce özel bir kreşe göndermeye başladı. Kreşteki duyarlı bir öğretmenin çektiği ses kaydı sayesinde Çocuğuna şiddet uygulandığını öğrenen anne, daha sonra güvenlik kamerası görüntülerine de ulaşarak polise suç duyurusunda bulundu. 

“SENİ ÇÖPE ATARIM” DİYE KORKUTMUŞLAR
Annenin ulaştığı güvenlik kamerası görüntülerinde 2.5 yaşındaki kız çocuğuna kreş sahiplerinin ceza vererek bir odaya kilitledikleri görülüyor. Çocuk bu sırada yalvarıyor, ancak kreş sahipleri bu defa da sözlü olarak çocuğu tehdit edip korkutuyor. Konu hakkında bir açıklama yapan anne, kızının çığlıklar atıp yardım istediğinin ses kaydında açıkça duyulduğunu belirterek, kızının daha önce kreşle ilgili olarak kendisine şikayetlerde bulunduğunu, fakat kendisinin buna inanmadığını söyledi. Çocuğunun psikolojisinin bozulduğunu söyleyen anne, kayıtlara ulaştıktan sonra şikayetçi olduğunu dile getirdi. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir