Cuma , Ağustos 3 2018

Adnan Oktar Soruşturmasında Yeni Gelişme, Sosyal Medyadan Propaganda Yapanlar İçin de Harekete Geçildi


Adnan Oktar suç örgütüne yönelik geçtiğimiz günlerde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan kişi sayısı 186’ya ulaştı. Operasyonda yeni bir gelişme daha yaşandı ve sosyal medya hesaplarından şüpheliler lehine propaganda yapan ve destek gösterilerinde bulunan kişilerle ilgili işlem başlatıldığı belirtildi.

Adnan Oktar ve grubuna yönelik olarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında mali suçlarla mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınanların sayısı 186’ya ulaştı.  235 kişi hakkında yakalama kararı bulunan soruşturmada gözaltına alınanlar arasında Adnan Oktar, Didem ürer ve Oktar Babuna da bulunuyor. Operasyonda gözaltına alınan kişilerin 105’inin kadın olduğu öğrenilirken şüphelilerinin emniyette işlemleri devam ediyor. Diğer yandan haklarında gözaltı kararı bulunan 49 şüphelinin ise arama çalışmaları sürüyor.

İFADELERİ ALINMAYA BAŞLANDI

Adnan Oktar ve grubuna yönelik düzenlenen operasyonda yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.  Alınan bilgilere göre şüphelilerden bazılarının ifade işlemleri başladı. Örgütün önde gelen isimlerinden olan Adnan Oktar ve Oktar Babuna’nın ifadelerinin İse sonraki aşamalarda alınacağı öğrenildi.

SOSYAL MEDYADAN PROPAGANDA YAPANLARA İLİŞKİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Diğer yandan Adnan Oktar’la Yine sosyal medya hesaplarından Propaganda yapanlar ve destek çalışmalarında bulunan var içinde işlemler başlatıldı. Düzenlenen operasyondan sonra 51 mağdurun emniyete geldiği ve şüpheliler hakkında şikayetçi olduğu öğrenildi. Ayrıca yurt dışında bazı Ülkelerde de konsolosluklara giderek 15 kişinin şikayetçi olduğu belirtildi.

About admin

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir