Pazar , Temmuz 22 2018

Adnan Oktar ve Müritleri Gözaltına Alındı


Türkiye’de Adnan Hoca lakabı ile tanınan ve Kediciklerim dediği kızlarla düzenlediği TV programları ile sık sık gündeme olan Adnan Oktar bu sabah saatlerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.  Adnan Oktar’la birlikte 235 kişinin daha hakkında gözaltı kararı çıkarıldı öğrenildi. Gözaltına alınan Adnan Oktar sağlık kontrolünden geçirildikten sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Adnan Hoca olarak tanınan Adnan Oktar bu sabah saatlerinde polis tarafından düzenlenen operasyonla evinde gözaltına alındı. Gözaltı işlemlerinin ardından Adnan Oktar’ın evinde de aramalar yapıldı. Yapılan aramalarda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. Polis ekiplerinin Adnan Oktar’ın müritleri ile ilgili çalışmaları ise hala devam ediyor.

“İNGİLİZ DERİN DEVLETİNİN OYUNU” DEDİ

Gözaltına alındıktan sonra hastaneye sağlık kontrolü için götürüldüğü sırada gazetecilere açıklama yapan Adnan Oktar, hakkındaki Suçlamaların asılsız olduğunu iddia ederek bunların İngiliz derin Devleti’nin bir oyunu olduğunu söyledi. Hastaneden sağlık kontrolünden geçirilen Adnan Oktar daha sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan yerleşkesine götürüldü.

OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri bu sabah saatlerinde 5 ilde eş zamanlı Adnan Hoca ve müritlerine yönelik operasyon ve düzenli. Haklarında gözaltı kararı bulunan kişiler arasından hala yakalanmayanlar olduğu öğrenildi. Gözaltı kararı bulunan ve yakalanmayan kişilere yönelik çalışmalar hala devam ediyor. Diğer yandan gözaltına alınan isimler arasında Adnan Oktar’ın avukatlarının da olduğu öğrenildi.

About admin

Check Also

Adnan Oktar’ın Sorgusu Başladı, Suçlamaları Kabul Etmedi

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik olarak düzenlenen operasyonda ifade alımları bu sabah saatlerinde başladı. Alınan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir