Cuma , Ağustos 3 2018

Adnan Oktar’ın Sorgusu Başladı, Suçlamaları Kabul Etmedi


Adnan Oktar suç örgütüne yönelik olarak düzenlenen operasyonda ifade alımları bu sabah saatlerinde başladı. Alınan ilk bilgilere göre başta kara para aklama, casusluk, cinsel saldırı olmak üzere 31 suçlamanın tamamı Adnan Oktar tarafından reddedildi. Diğer yandan Adnan Oktar suç örgütü için şikayetçi mağdur sayısının 150’ye ulaştığı belirtildi.

İstanbul emniyetine bağlı mali suçlarla mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri geçtiğimiz hafta Adnan Oktar suç örgütüne yönelik operasyon düzenlemişti. Haklarında gözaltı kararı bulunan 235 kişinin yakalanması için başlatılan çalışmalar da çok sayıda kişi gözaltına alındı. Adnan Oktar’ın da Aralarında bulunduğu şüphelilerin ifade işlemleri başladı.

ADNAN OKTAR SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Gözaltına alınan şüpheli sayısı 190’a ulaşırken Bugün sabah saatlerinde Adnan Oktar’ın da ifadesi alınmaya başlandı. Alınan ilk bilgilere göre göre cinsel saldırı, Kara para aklama,  casusluk gibi suçların da aralarında bulunduğu 31 ayrı suçlama yöneltilen Adnan Oktar Deliler olmasına rağmen suçlamaları kabul etmedi.

ŞİKAYETÇİ SAYISI ARTTI

Adnan Oktar suç örgütü hakkında şikayette bulunanların sayısı da her geçen gün artıyor. Binlerce kişiyi mağdur ettiği düşünülen örgütü hakkında şu ana kadar şikayetçi olanların sayısı 150’ye ulaştı. Gözaltına alınan isimlerden bazılarının da itirafçı oldu ve örgütün hiç yüzüne ilişkin detaylı bilgiler verdiği öğrenildi. Örgüt tarafından tuzağa düşürülenler arasında şantajla malları alınan iş adamlarının ve ünlülerin de bulunduğu düşünülüyor.

About admin

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir