Cuma , Haziran 22 2018

Afrin Operasyonu 6. Gününde! TSK Öldürülen Terörist Sayısını Açıkladı


Afrin’de başlatılan Zeytin Dalı operasyonu 6. gününe girerken Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, bölgede şimdiye kadar 287 teröristin öldürüldüğünü duyurdu.

Zeytin Dalı operasyonu hız kesmeden devam ederken operasyonun 6. Gününe giriş yapıldı. Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan son açıklamada, bölgede şimdiye kadar yaklaşık 287 teröristin öldürüldüğü bilgisi paylaşıldı.

Öte yandan 47 hedefin 27 uçakla vurulduğunu açıklayan Türk Silahlı Kuvvetleri, dün terör örgütleri ile girilen çatışma sonucunda şehit olan 2 askerimizin de naaşına ulaşılamadığı bilgisi verildi. Askerlerimizin naaşına hem bölgede devam eden çatışma hem de olumsuz hava şartları nedeniyle ulaşılamadığı bilgisi de paylaşıldı.

‘OPERASYON PLANLANDIĞI ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR’

Yaptığı son açıklamalarda, bölgede mücadele verilen terör örgütlerine karşı başlatılan Zeytin Dalı operasyonunda bugüne kadar, 287 teröristin etkisiz hale getirildiği ve belirlenen 47 hedefin Hava Kuvvetleri’ne ait 27 uçakla vurularak imha edildiği belirtildi.

ŞEHİTLERİMİZİN NAAŞINA ULAŞILAMADI

Öte yandan Türk Silahlı Kuvvetleri’nden acı bir açıklama geldi. 23 Ocak 2018’de Afrin’de Zeytin Dalı operasyonu kapsamında teröristlerle çatışmaya girilmesi sonucunda şehit düşen 2 askerimizin bölgedeki çatışmaların devam etmesi ve hava şartlarının olumsuzluğundan dolayı naaşlarına ulaşılamadığı belirtildi. 

ABD GERİ ADIM ATIYOR

Bölgede operasyon tüm hızıyla devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme talebinde bulunan ABD Başkanı Donald Trump’ın telefon görüşmesi gerçekleştirdiği Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Suriye’de işbirliği yapma teklifi geldiği belirtilmişti. 
 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir