Cuma , Haziran 22 2018

Afrin Operasyonu Doları Eritti! Dolar Fiyatları Günden Günde Düşüyor


Afrin’de Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu tarafından başlatılan Zeytin Dalı operasyon dolar fiyatlarını vurdu. Dolar fiyatları günü 3.76 liradan kapattı.

Dolar fiyatları günden güne erimeye devam ediyor. Afrin operasyonunun başlamasıyla düşüşe geçen dolar fiyatları dün düşüşe ara vermiş ve bir ara 3.85 seviyelerine çıkmaya başlamıştı. Ancak operasyona uluslararası çerçevelerden tepki gelmeye başlayınca dolar yeniden düşüşe geçti ve günü 3.76 lirayla tamamladı.

TÜRK LİRASI GÜÇ KAZANDI

Dolarda yaşanan bu hızlı düşüşü Afrin operasyonuna dünyadan gelen tepkilere bağlayan ekonomi analistleri dolarda yaşanan düşüşün devam edeceğinin ve Türk Lirasının günden güne kazandığı gücü arttıracağının sinyallerini verdi. Afrin’de başlayan Zeytin Dalı operasyonunun Türk ekonomisine olan etkisinin sınırlı olduğunu aktaran analistler, piyasalardaki normal seyir sayesinde Türk Lirasının yaşadığı kayıpları toparladığı gelen satışlarla birlikte güç kazanmaya başladığını belirtti.

DOLAR FİYATLARINDA BÜYÜK BİR DEĞİŞİM YAŞANMAYACAK

Öte yandan dolar fiyatlarında ilerleyen günlerde de büyük bir değişim yaşanmayacağını aktaran ekonomi analistleri, jeopolitik gelişmeler ve dış ilişkilere bağlı olarak gidişatın değişebileceğini söyledi. Doların yatırımcısına kaybettirdiği günlerde dış etkenlerden gelen açıklamalar ve Zeytin Dalı operasyonu kapsamında dünya genelinde gelen yorumlar dolar fiyatlarındaki sert düşüşü arttırmaya devam ederken Türk lirasında yaşanan kazancın ve değer kazanmasının Afrin operasyonu kapsamında seyrini aynı şekilde devam ettireceği de tahminler arasında yer aldı.
 

About

Check Also

Altın Fiyatlarında Düşüş Devam Ediyor! İşte 20 Nisan 2018 Güncel Altın Fiyatları

Aybaşından bu yana yükseliş içerisinde olan ve tarihi rekorlar kıran altın fiyatlarında yeniden düşüş başladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir