Pazar , Haziran 24 2018

Afrin’de Başlayan Zeytin Dalı Operasyonu Ekonomiyi Etkileyecek Mi?


Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’de hem havadan hem de karadan başlatılan Zeytin Dalı operasyonu hakkında birçok şey merak ediliyor. Başbakan Binali Yıldırım son yaptığı açıklamada en çok merak edilen sorulardan birini yanıtladı ve Afrin operasyonunun ekonomiye bir etkisi olmayacağını belirtti.

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye ve tüm dünyanın gündeminde olan Afrin operasyonuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Çanakkale’de partisinin İl Kongresine katılan Başbakan Binali Yıldırım bunun sonrasında Çanakkale’de 18 Mart tarihinde açılışının yapılması beklenen 1915 Çanakkale Köprüsü şantiyesine bir ziyaret gerçekleştirdi. Burada köprü çalışmaları hakkında bilgi alan Yıldırım, köprü yapımı hakkında da detaylar verdi. Bu köprünün bitişi sonrasında İstanbul trafiğine büyük bir rahatlık sağlayacağını söyleyen Yıldırım, bu köprü sayesinde lojistik ikmalinde daha hızlı ilerleyeceğini söyledi.

ZEYTİN DALI OPERASYONU EKONOMİYE ETKİ EDECEK Mİ?

Öte yandan sınırda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin kentine başlattığı Zeytin Dalı operasyonu ile ilgilide konuşan Yıldırım, Afrin’de gerçekleştirilen operasyonun Fırat Kalkanı operasyonu ile aynı olduğunu ve Türkiye’nin ekonomisini asla olumsuz etkilemeyeceğini belirtti. Türkiye ekonomisinin ufak tefek operasyonlarda olumsuz etkilenecek bir yapıya sahip olmadığını belirten Yıldırım, operasyon sürerken hayatında normal akışında devam ettiğini aktardı. Mehmetçiğin operasyondaki hedefini dile getiren Binali Yıldırım, bu operasyonun amacının bölgede bulunan Arap, Kürt ve Türkmen vatandaşların huzurunu sağlamak olduğunu ifade ederek askerlere temennilerde bulundu.
 

About

Check Also

Altın Fiyatlarında Düşüş Devam Ediyor! İşte 20 Nisan 2018 Güncel Altın Fiyatları

Aybaşından bu yana yükseliş içerisinde olan ve tarihi rekorlar kıran altın fiyatlarında yeniden düşüş başladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir