Pazartesi , Temmuz 23 2018

Afrin’den Acı Haberler Arka Arkaya Geliyor! 11 Şehit, 11 Yaralı


Afrin’de devam eden Zeytin Dalı operasyonu kapsamında bölgede operasyona çıkan 2 ATAK helikopterinden birisi düşürülmüş ve 2 asker şehit olmuştu. Bu olayın ardından çıkan çatışmalarda ise 9 askerimiz daha şehit oldu ve şehit sayısı 11’e yükseldi. İşte detaylar…

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrinde bulunan PKK/PYD/YPG ve DEAŞ terör unsularının etkisiz hale getirilmesi için başlatılan Zeytin Dalı operasyonu bölgede büyük bir kararlılıkla devam ediyor. Özgür Suriye Ordusu ile birlikte ortak olarak yürütülen operasyonda önemli noktalar da ele geçiriliyor ve teröristler konuşlandığı bölgelerden temizleniyor. Ayrıca bunun yanı sıra teröristlerin hem mühimmat depoları hem de sığınakları tek tek imha ediliyor.

ACI HABERLER ARKA ARKAYA GELDİ, 11 ASKER ŞEHİT OLDU

 Bölgede devam eden operasyonlar ise sadece karadan yürütülmüyor ve hava destekli operasyonlar da yapılıyor. Türk jetleri terörist hedefleri tek tek vururken, ATAK helikopterleri de operasyonlar destek veriyor. Bugün ise operasyona destek için havalanan ATAK helikopterlerinde bir tanesi hain saldırıda düşürülmüş ve 2 askerimiz şehit olmuştu.

ATAK helikopterinin düşürülmesinin ardından se bölgede operasyonlar sıklaştırıldı ve teröristler misliyle anında karşılık verildi. Akşam saatlerinde teröristler ile sıcak temaslar daha da artı ve bölgede çatışmalar artış göstermeye başladı. Çıkan çatışmalardan ise acı haberler arka arkaya geldi ve TSK tarafından yapılan açıklamada 9 askerimizin daha şehit olduğu belirtildi. Helikopter kazasında şehit olan askerlerimizle birlikte toplamda 11 asker şehit olurken, yapılan açıklamada ise 11 askerin de yaralandığı belirtildi.

 

About

Check Also

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinde Dehşet Anları!

Sağlık personellerine şiddetin ardı arkası kesilmiyor. Dün gece de Şanlıurfa Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir