Pazar , Temmuz 22 2018

Ağrı Halkı Küçük Leyla İçin Seferber Oldu, Kimse Uyumuyor


Ağrı’nın Bezirhane köyünde Dedesine Bayram ziyarete gittiğinde evlerinin önünde oynarken kaybolan üç buçuk yaşındaki Leyla Aydemir bulmak için herkes seferber oldu.  Arama çalışmaları dron desteği ile devam ederken aile kızlarının büyük ihtimalle kaçırıldığını düşünüyor.  Diğer yandan köyde camiden yapılan anonslar köyün içerisinde bulunan ve kilitli olan bütün kapıların açılması istendi.

Ağrı’da ailesiyle birlikte Bayramın 1. günü dedesi ile bayramlaşmak için gittiği köyde kaybolan üç buçuk yaşındaki Leyla Aydemir’in bulunması için çalışmalar havadan ve karadan devam ediyor.  Arama kurtarma ekipleri ve köylüler küçük kızın bulunması için Köyü ve çevresini didik didik arıyor.  Bayramda köyde beyaz bir aracın görüldüğü ve içerisinden çocuklara şeker verilerek aracın içeriğine çağrıldı iddiaları ile Küçük Kız’ın çık kaçırılmış olma ihtimali de güçleniyor.

CAMİ HOPARLÖRÜNDEN ANONSLAR YAPILIYOR

Küçük Leyla’yı arama çalışmalarına jandarma ve AFAD ekiplerinin yanı sıra güvenlik korucuları ve köylüler de katılıyor.  Köy Camisi’nin hoparlöründen yapılan anonsla köyde kilitli bulunan bütün kapıların açılması istenirken köy çevresinde bulunan kuyu ve su çukurları Ağrı Belediyesi’ne ait vidanjörle boşaltılarak kontrol ediliyor.

AİLE KAÇIRILDIĞINI DÜŞÜNÜYOR

Küçük Ceylan’ın Dedesi torununu bulan getiren kişiye 300 bin lira ödül vereceğini söyledi.  O köyde ve çevre köylerde aynı gününde beyaz renkli bir araç içerisinde çocuklara şeker verilmeye çalışıldığı ve araca çağrıldığı iddiaları üzerine küçük Leyla’nın kaçırıldığı da düşünülüyor.  Bayramın 1. gününden beri devam eden araba çalışmalarında Henüz bir sonuç alınamadı.

About admin

Check Also

Adnan Oktar’ın Sorgusu Başladı, Suçlamaları Kabul Etmedi

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik olarak düzenlenen operasyonda ifade alımları bu sabah saatlerinde başladı. Alınan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir