Pazar , Haziran 24 2018

Ahmet Davutoğlu’ndan Afrin Operasyonuna Destek


Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu’nun birlikte yürüttüğü Zeytin Dalı operasyonu hakkında açıklamalarda bulundu ve bu operasyon için tüm Türkiye’nin omuz omuza vermesi gerektiğini belirtti. İşte detaylar…

15 Temmuz hain darbe girişiminin yaşandığı gecede Şehitler Köprüsü’nde 34 vatandaşın şehit edildiği dava görülmeye devam ediyor. Silivri Ceza İnfaz Kurumu’nun karşısında bulunan binada devam eden ve 143 kişinin yargılandığı davayı ise eski Başbakan Ahmet Davutoğlu da izledi. Hukuk devleti olmanın harfiyen uygulandığını gördüğünü ve bunu görmekten memnuniyet duyduğunu belirten Davutoğlu, “Hiç kimse bu davaları karalayamaz, uluslararası basında veya diğer yerlerde bu davalarla ilgili yürütülen kampanyalara karşı da Türkiye hukuk devleti olmanın gereğini harfiyen ve kamilen yapmaktadır, bunu görmekten de büyük bir memnuniyet duydum” ifadelerini kullandı. 

HERKESİN OMUZ OMUZA VERMESİ LAZIM

Afrin’de bulunan PKK-PYD’li teröristlerin temizlenmesi için başlatılan Zeytin Dalı operasyonuna ilişin de açıklamalarda bulunan Ahmet Davutoğlu, bu operasyonda herkesin Mehmetçik’in yanında olması gerektiğini söyledi ve her kesimin omuz omuza vermesi gerektiğini dile getirdi. Bütün partileri bu konuda birlik olmaya davet eden Davutoğlu, “Afrin konusunda da omuz omuza vermek durumundayız. Bugün bunu görmekten çok büyük mutluluk duyuyorum. Afrin Harekatı konusunda bir milli birlik havası var. Bunun korunması lazım. Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında da bunun gösterilmesi lazım. Bütün siyasi partilerimizin ‘ama’ demeden, ‘fakat’ demeden Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve Mehmetçiğimizin arkasında omuz omuza vermesi lazım” dedi.
 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir