Cumartesi , Ağustos 4 2018

AK Parti Erken Seçim Konusuna Son Noktayı Koydu


AK Parti Konya milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, erken seçim dedikodularına son noktayı koydu ve hükümetin gündeminde şuan böyle bir şeyin olmadığını dile getirdi. İşte detaylar…

AK Parti Konya İl Başkanlığı’nın özel bir otelde düzenlemiş olduğu istişare toplantısına katılım gösteren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya milletvekili Ahmet Sorgun, burada gündeme dair açıklamalar yaptı. Sürekli olarak üzerinde çalıştıkları ve kendilerine de çok soru geldiği taşeron konusunu yeni çıkartılan KHK sayesinde çözdüklerini söyleyen Sorgun, yaklaşık olarak 1 milyon kişiyi ilgilendiren meseleyi çözmelerinden dolayı mutlu olduklarını belirtti ve bu konuda her türlü desteği veren Cumhurbaşkanı ile Başbakan’a da teşekkür etti. 

ERKEN SEÇİM MESELESİ

Son zamanlarda ise ortaya atılan erken seçim dedikoduları hakkında da açıklamalarda bulunan Ahmet Sorgun, iki defa istisna olarak erken seçim yaptıklarını ve şuanda ise böyle bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi. Sorgun, “AK Parti olarak bugüne kadar çok zaruri bir durum olmadıkça, 1 Kasım seçimlerinde olduğu gibi zaruri bir durum doğmadıkça ve 2007’de cumhurbaşkanlığı seçimi krizinde, 15 yıllık, 16 yıllık tarihte iki defa istisnası vardır. Bizim için asıl olan seçimlerin vaktinde yapılmasıdır. Eğer biz popülizmle taşeron konusunu seçim malzemesi yapmış olsaydık onu bugün çıkarmazdık hemen seçimlerin öncesinde çıkarırdık. Önemli olan yaptığımız işin doğru olmasıdır. Asla bu konuda bir erken seçim konusu gündemde değildir, söz konusu değildir” dedi.  
 

About

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir