Cuma , Haziran 22 2018

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal: ”Kemal Kılıçdaroğlu Tehlikeli Bir Oyun Oynuyor”


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Adalet Mitingi’ne ilişkin AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal’dan sert yorum geldi. Ünal, Adalet Mitingi’ne ilişkin yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun tehlikeli bir oyun oynadığını söyledi.  

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, Adalet Yürüyüşünü bir mitingle tamamlayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na sert yüklendi. Ünal, Kılıçdaroğlu’nun bu davranışı ile sokaklarda isyanı teşvik ettiğini söyledi. Ünal açıklamasında, Kılıçdaroğlu’nun bu yürüyüş ile birlikte seçilmiş hükümeti yok saydığını ve sokağı adres gösterdiğini belirterek, bu yapılanın faşizm olduğunu söyledi. 

BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
Parti genel merkezinde bir basın toplantısı düzenleyen AK Parti Sözcüsü Ünal’ın gündeminde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Maltepe’deki ‘Adalet Mitingi’ vardı. İçişleri Bakanlığı’na Adalet yürüyüşü boyunca güvenliği en iyi şekilde sağladığı için teşekkür eden AK Parti Sözcüsü Ünal, benzer bir eyleme 1998 yılında İstanbul’dan Çapa’dan Hopa’ya kadar Başörtü yasağına karşı çıkan yüz binlerce insanın yürüdüğüne dikkat çekerek, o dönemde bu eylemin devletten sert tepki gösterdiğini söyledi. O dönemde gözaltına alınan masum öğrencilerin Devlet Güvenlik Mahkemelerinde yargılandığını belirterek, demokrasinin nereden nereye geldiğini bu son yürüyüşle gördüklerini dile getirdi. 

“KILIÇDAROĞLU, TEHLİKELİ BİR OYUN OYNUYOR”
AK Parti Sözcüsü Ünal, mitingde CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun yaptığı konuşmayı da eleştirerek, konuşmayı son derece sıkıntılı ve tehditkar bulduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu’nun tehlikeli bir oyun oynadığını belirten Ünal, , ‘sonuna kadar sokak’ ifadelerine de dikkat çekerek, “Kemal Kılıçdaroğlu, sokakla adaletin gelmeyeceğini bilmiyor mu?” diye sordu. 

 

About

Check Also

Bekir Bozdağ Açıkladı! OHAL 3 Ay Daha Uzatılıyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamalarda bulundu ve OHAL’in 3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir