Cumartesi , Ağustos 4 2018

AK Parti’den Bülent Arınç Ve Abdullah Gül’e Sert Tepki


696 sayılı yeni KHK hakkında eleştirilerde bulunan eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a AK Parti milletvekili Metin Külünk’ten sert eleştiriler geldi. İşte detaylar…

Son günlerde siyaset gündeminde en çok konuşulan konulardan bir tanesi olan 696 sayılı KHK hakkında pek çok hukukçu ve siyasi eleştirilerde bulunmaya devam ederken, bu KHK hakkında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’tan eleştiri gelmişti. Çıkartılan yeni KHK’nın yeniden gözen geçirilmesi gerektiğini söyleyen Abdullah Gül içerisindeki tartışılan maddenin ise kaygı verici olduğunu dile getirmişti. Bülent Arınç da Abdullah Gül’ün yaptığı açıklamalara destek veren cümleler kurmuştu. 

ERDOĞAN’A BAŞKALARININ KİRLİ OMUZLARINDAN ATEŞ ETMEKTEN VAZGEÇİN 

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Bülent Arınç’ın bu açıklamalarından sonra ise AK Parti’den tepki gecikmedi. AK Partili milletvekili Metin Külünk, yeni çıkan KHK’yı eleştiren Abdullah gül ve Bülent Arınç’a çok sert bir tepki gösterdi. Yapılan eleştirilerin doğru olmadığını belirten Külünk, “Hep aynı güruhun (Gezi Kalkışması ve 15 Temmuz İşgalci örgütün Ve arkasındaki aklın) alkışladığı muhalif duruşlar sergileyen bu iki isme sokaktan mesaj var: Milletimiz ahde vefayı çok iyi bilir ve hakkı hak sahibine teslim eder. Sokakta aynı tezahüratla alkışlanmadığınızı bilin. 15 Temmuz’un arkasındaki İşgalci akla yaranmak ve alkışını alabilmek için Sayın Erdoğan’a başkalarının kirli omuzlardan ateş etmekten vazgeçin. Sizi omuzlarında taşıyan Anadolu’nun masum insanlarının duygularının üzerinde yürümeyin. ‘Hattımız Erdoğan karşıtlığıdır’ deyin bilelim.” ifadelerine yer verdi. 
 

About

Check Also

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda

Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir