Çarşamba , Temmuz 18 2018

AK Parti’den Meral Akşener’e “Silahlı Eğitim Kampları” Tepkisi! “İç Savaş Çığırtkanlığı”


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olan ve parti sözcüsü de olan Mahir Ünal, Meral Akşener’in Tokat’ta ve Konya’da silahlı eğitim kampları kurulduğu iddiasına çok sert bir tepki gösterdi ve ortaya atılan iddiaların iç savaş çığırtkanlığı olduğunu söyledi. İşte detaylar…

AK Parti’nin Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CNN Türk kanalında yayınlanan “Ne Oluyor” programının canlı yayın konuğu oldu. Gündeme dair açıklamalar yapan Mahir Ünal, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Tokat ve Konya’da silahlı eğitim kampları olduğunu duyuyoruz, bu iddialar söyleniyor” iddialarına cevap verdi ve böyle bir şeyin olmadığını, bu yapının kendisini konuşturmak için ortaya attığı bir iddia olduğunu söyledi. 

BU NASIL BİR SORUMSUZLUKTUR 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ortaya attığı iddiaların son derece vahim olduğunu ve tam bir sorumsuzluk olduğunu dile getiren AK Parti sözcüsü Mahir Ünal, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yerinde olduğunu ve böyle bir şeyin asla olmayacağını dile getirdi. Ünal, “Bu nasıl bir sorumsuzluktur. Bu nasıl bir dil. Falanca yerde şöyle bir şey yapılıyormuş, filanca yerde Alevilere şöyle yapılacakmış. 12 Eylül öncesinde de falanca yerde komando eğitimi veriliyormuş. Efendim böyle bir şey olamaz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti yerli yerindedir. 24 saat görev yapmaktadır. Böyle bir şey olmaz. Böyle bir şeyi konuşmak her şeyden önce sorumsuzluktur. Bu bir iç savaş çığırtkanlığıdır.” dedi.

About

Check Also

TBMM’de İlk Oturumu ve Yemin Törenini Deniz Baykal Yönetecek

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir siyasetten uzak falan ancak 24 Haziran seçimlerinde bir kez daha Antalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir