Pazartesi , Temmuz 16 2018

Akıncı Üssü Davasında Ortalık Karıştı! Salonda Pet Şişeler Havada Uçuştu


FETÖ’nün darbe girişiminde en kritik yerlerden olan Akıncı Üssü davasının 3’üncü gününde salon bir anda karıştı. FETÖ’nün “sivil imamı” Hakan Çiçek’in sorgulandığı sırada salonda bir anda arbede başladı ve pet şişeler havada uçuştu. 

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ’nün kalkıştığı darbe girişimi sırasında en kritik yerlerden olan Akıncı Üssü davası görülmeye başlandı. Davanın 3. gününde darbe girişiminin dört numaralı şüphelisi “sivil imam” Hakan Çiçek’e bir müşteki avukatı Fetullah Gülen’den alıntılar yaparak savunma yaptığını söyleyince salon karıştı. Bir anda başlayan arbedede pet şişeler havada uçuştu. 

HAKAN ÇİÇEK’İN SAVUNMASI ÇILDIRTTI
Duruşma sırasında bir müşteki avukatı Darbe girişiminin dört numaralı şüphelisi Hakan Çiçek’e ‘Fetullah Gülen kitaplarını okudunuz mu?’ sorusunu yöneltti. Bu soruya Çiçek “Hayır” yanıtını verdi. Avukat ise ‘Okumadım diyorsunuz; ama dün savunmanızda verdiğiniz elma örneği Fetullah Gülen’in kitabında var’ deyince Hakan Çiçek, Mahkeme Başkanı Selfet Giray’a ‘Ben Fetullah Gülen’in kitaplarını okumadım; ama avukat Gülen’in kitaplarını okumuş. Hepsine hakim. Bu avukat hakkında FETÖ’cü olduğu için suç duyurusunda bulunuyorum’ dedi. 

SALONDAKİ SANIKLAR ALKIŞLADI
Salondaki sanıkların bu sözleri alkışlaması üzerine Mahkeme Başkanı müdahale ederek “Alkış yok, neyi alkışlıyorsunuz” dedi. Müşteki sıralarında oturanlar da bu sözler üzerine tepki göstererek sanıklara pet şişe atıp, üzerlerine yürümek istedi. Yaşanan arbede üzerine mahkeme başkanı duruşmaya saat 14.00’e kadar ara verdi. Güvenlik güçleri mahkeme başkanının talimatı üzerine salonu boşalttı. 

 

About

Check Also

Ak Parti’den Son Dakika Bedelli Askerlik Açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Merakla beklenen bedelli askerlik konusunda son dakika açıklaması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir