Pazar , Temmuz 22 2018

Alışverişlerinizde Daha Az Harcamanın Püf Noktaları


Özellikle kadınlar alışveriş yaparken ipin ucunu biraz kaçırabiliyorlar.  Eğer siz de alışverişleriniz sırasında daha az para harcamanın Yollarını arıyorsunuz işte size mükemmel öneriler…

Birçoğumuz ay sonu geldiğinde boş bir cüzdan ve bir yüklü bir kredi kartı borcu ile karşı karşıya kalıyoruz. Hatta alışveriş sırasında yüzlerce lira harcarken bu hiç umurumuzda olmuyor ama eve geldiğimizde büyük bir pişmanlık yaşıyoruz. Peki, siz de bu duruma son vermeye Ne dersiniz? İşte alışveriş sırasında daha az para harcamanın püf noktaları.

KREDİ KARTINI EVDE BIRAKARAK ALIŞVERİŞE ÇIKIN

Eğer alışveriş sırasında fazla harcamaktan şikayetçiyseniz Öncelikle kredi kartı ya da ATM kartı kullanmayı bırakın. Çünkü bu kartları kullanırken ne kadar para harcadığınızın farkına varmıyorsunuz. Eğer bütün paranızı çekerek alışveriş yaparsanız cebinizdeki paranın ne kadar azaldığını fark edebilir Bu sayede de tasarruf moduna geçebilirsiniz.

ALIŞVERİŞ LİSTESİ HAZIRLAYIN

İkinci sırada ise size en Klişe tavsiye gibi gelecek ama iyi bir alışveriş listesi hazırlamak var. Liste yapmanız durumunda ev ihtiyacınız olmayan şeyleri almazsınız hem de listeye bağlı kalarak daha kısa sürede işlerinizi tamamlarsınız.

ÜRÜN FİYATLARINI KARŞILAŞTIRIN

Alışverişe çıktığınızda tek bir yere bağlı kalmayın. Mesela Bir mağazada ürün 2 lira iken başka bir mağazada 1,80 olabilir. Aradaki fark her ne kadar size küçük gibi görünse de Aslında oldukça önemlidir. Emin olun ki o biriken bir liralar bütçenize büyük katkı sağlayacak.

İNDİRİMLERİ TAKİP EDİN

Market yada mağazalardan alışveriş yapıyorsanız haftalık indirimleri takip etmenizde yarar var.  Özellikle size yakın olan marketlerin ya da mağazalarının yıl içerisinde yaptı indirimleri düzenli olarak takip ederseniz büyük büyük bir avantaj yakalayabilirsiniz.

ONLİNE ALIŞVERİŞ

Başta kredi kartı kullanmayın dedik ama bu maddeyi de atlamadan geçmeyelim. Bazen mağazada satılan ürünler internette satılan ürünlere göre daha pahalı olabiliyor. Bunun nedeni ise dükkan kirası ve personel ücreti de oluyor. Özellikle online alışveriş şey önerirseniz bu ürünlerden ciddi anlamda kar edebilirsiniz.

About admin

Check Also

Solan Çiçeklerinizi Her Evde Bulunan 3 Malzeme ile Canlandırabilirsiniz

Özellikle kadınlar için evde çiçek bakımı oldukça önemli. Yaz aylarında gelmesi ile çiçeklerin solmaması daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir