Cuma , Haziran 22 2018

Almanlardan, YPG'ye Destek! Ateşkes Çağrısı Yaptı


Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yaklaşık 1,5 aydan beri büyük bir titizlik içerisinde yürütülen Afrin operasyonuna, YPG terör örgütü büyük zarar gördüğü için karşı çıkan Almanya, terör örgütü YPG’ye destek vermek ve daha fazla zarar görmesini engellemek için Afrin operasyonuna yönelik ateşkes çağrısı yaptı. 
    

Türk Silahlı Kuvvetleri, terör örgütü YPG tarafından işgal altında tutulan Afrin bölgesine operasyon başlatmış ve bu operasyondan en fazla rahatsız olan ülkelerden biride Almanya olmuştu. Almanya Dışişleri Bakanlığı ise Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin operasyonuna yönelik bir açıklama yaparak 30 günlük ateşkes çağrısında bulundu. 
    

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsünün yaptığı açıklamada şu ifadeye yer verildi: 
    

“BM Güvenlik Konseyince alınan karar, Suriye topraklarının tümünü kapsamaktadır. Suriye topraklarının bütününde geçerli olacak 30 günlük ateşkes çağrısı yapılıyor. Suriye topraklarının tümü için geçerli olan bu ateşkes çağrısı dolayısıyla Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’e yönelik operasyonların derhal durdurulması gerekir.” 
    

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’e yönelik başlatılan operasyon kesinlikle işgal amaçlı değildir. Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Afrin bölgesini işgal eden terör örgütü YPG’nin bölgeden temizlenmesi suretiyle başlattığı operasyon, bölgede huzur, barış ve güven ortamı yeniden sağlanana kadar sürecektir. 
    

BM Güvenlik Konseyinin, Suriye topraklarının tümünde geçerli olması için yaptığı 30 günlük ateşkes çağrısının ana hedefinin Türk Silahlı Kuvvetlerinin büyük zarar verdiği YPG terör örgütüne zaman kazandırmak olduğu aşikardır.         

About

Check Also

Suriye Operasyonuna NATO'dan Tam Destek Mesajı

ABD, İngiltere ve Fransa tarafından Suriye’de bazı hedeflere yönelik düzenlenen operasyondan sonra NATO’nun karar organı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir