Çarşamba , Temmuz 18 2018

Almanya’nın Hamburg Kentindeki Bıçaklı Teröristi Türk Ömer Böyle Yakalattı!


Almanya’nın Hamburg kentinde önceki gün bir süpermarkette bıçakla dehşet saçan, bir kişiyi öldürerek, 5 kişinin de yaralanmasına neden olan saldırganı Ömer Ünlü adlı bir Türk ve çevredekiler sandalyelerle etkisiz hale getirdi. 

Almanya’nın Hamburg kentinde hafta sonu için süpermarkete alışverişe gelenlere saldıran Filistin asıllı, Birleşik Arap Emirlikleri doğumlu Ahmad A. tekbir getirerek 20 cm uzunluğundaki bir bıçakla dehşet saçmıştı. 1 kişiyi öldüren 5 kişiyi de yaralayan saldırganı biri Türk, çevredeki birkaç duyarlı vatandaş etkisiz hale getirdi. 35 yaşındaki Ömer Ünlü adlı Türk, daha fazla kan akmasını engelleyerek herkesten takdir topladı. Ünlü ve birkaç kişi, yol üstünde bulunan bir kafeden sandalye ve sopalar alarak saldırganın önüne geçti. Ahmad A. onlara da bıçakla saldırdı, ancak onlar kendilerini korumayı başararak saldırganı etkisiz hale getirdi. 

TERÖRİST İSLAMCI ÇIKTI
Olay hakkında açıklama yapan Hamburg polisi, Birleşik Arap Emirlikleri doğumlu olduğunu açıkladıkları saldırganın radikalleşme eğilimi yüzünden polisin takip listesinde olduğunu belirtti. Psikolojisinin zayıf olduğu ve uyuşturucu kullandığı belirtilen saldırganın tek başına hareket ettiği düşünülüyor. Saldırgan hakkında sınır dışı kararı olduğu da alınan bilgiler arasında yer alıyor. Hamburg İçişleri Senatörü Andy Grote ise yaptığı açıklamada, saldırganın İslamcı olarak kayıtlara geçtiğini fakat “cihatçı” olarak sınıflandırılmadığını söyledi. Ayrıca Andy Grote açıklamasında, saldırganın henüz bir terör örgütü ile bağlantısının belirlenemediğini ve bu nedenle de Şimdilik ruhsal dengesi yerinde olmayan bir zanlıdan yola çıktıklarını dile getirdi. 

 

About

Check Also

İsrail, Beşar Esad'ı Öldürmekle Tehdit Etti

Reuters haber ajansı tarafından geçilen son dakika haberine göre İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz, İran’ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir