Çarşamba , Temmuz 18 2018

Altın Fiyatları Çöküşte! İşte 18 Aralık 2017 Altın Fiyatları


Uzun süredir rekor üzerine rekorlar kıran altın fiyatları, son bir hafta içerisinde yavaş yavaş dengelenmeye başladı ve fiyatlar düşmeye başladı. Peki altın fiyatları yeni haftaya nasıl bir başlangıç yaptı? İşte detaylar…

Referandum öncesinde adeta rekor kıran altın fiyatları, referandumun sona ermesinin ardından düşmeye başlamıştı. Ancak son aylarda yaşanılan jeopolitik olaylardan ötürü altın fiyatlarında büyük bir yükselme olmuş ve fiyatlar adeta zirveyi görmüştü. Yaşanılan yükselişler ile birlikte özellikle çeyrek altın ve gram altın rekorlar üzerine rekorlar kırmıştı. Aralık ayı itibari ile yavaş yavaş düşmeye başlayan fiyatlarla ilgili açıklamalarda bulunan ekonomi analistleri ise fiyatların gerilemeye devam edeceğini ve eski haline gelerek dengelenebileceğini söylüyorlar.

18 ARALIK’TA ALTIN FİYATLARI NE KADAR OLDU?

18 Aralık itibari ile altın fiyatlarının yeni haftaya düşüş ile başladığı görülüyor. Çeyrek altının satış fiyatı yeni haftada 255 lira olurken, gram altının satış fiyatının ise 156 lira olduğu görülüyor. Tam altın ise 1.018 liradan alıcısını bulurken, yarım altının fiyatı ise 510 lira oldu. Cumhuriyet altını ise 1.050 lira olurken, Ons fiyatı 1.254 liraya geriledi.

22 ayar bileziğin ise yeni haftada satış fiyatının 142 lira olduğu görülürken, 14 ayar bilezik ise 89 lira oldu. Beşli altının satış fiyatının ise 5.078 liraya gerilediği görüldü.  

About

Check Also

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Dolar’ın Yükselişini Yorumladı

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Batman’da düzenlediği basın toplantısında ekonomi ile ilgili vatandaşların kapalı endişeleri verdiklerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir