Cuma , Haziran 22 2018

Altın Kemer Türkiye’ye Geldi! Boksör Fırat Arslan, Avrupa Şampiyonu Oldu!


Dünya şampiyonu boksörümüz Fırat Arslan, Avrupa Şampiyonu oldu. Bosnalı Goran Delic’i 6. rauntta mağlup eden Arslan, altın kemeri ülkemize getirdi. 

World Boxing Association (WBA) Dünya şampiyonu boksör Fırat Arslan, Bosnalı Goran Delic ile Almanya’nın Göppinen kentinde karşılaştı. Fırat Arslan, rakibini maçın 6. raundunda yenerek Avrupa Şampiyonu oldu.

ALTIN KEMERİ TÜRKİYE’DE
Maçın ilk saniyelerinden itibaren rakibine üstünlük sağlayan Fırat Arslan, sürekli şekilde kapanarak rakibinin üstüne gitti. Rakibini sersemletecek direk ve kroşe yumruklar atan Arslan, altıncı raundda aldığı yumruklarla iki defa düştü. Kısa sürede yeniden kendisini toparlayan boksör, ayağa kalkıp maça devam kararı aldı. Bosnalı Goran Delic ise Fırat Arslan’ın son yumruğundan sonra toparlanamayarak havlu attı. Güçlü boksör, 32 maç boyunca hiç yenilgi yüzü görmemişti. İlk yenilgisini tattıran Fırat Arslan, Avrupa Şampiyonu oldu ve altın kemeri de taktı. 

 

About

Check Also

UEFA, Galatasaray'ın Dosyasını 11 Mayısta Gündeme Alacak

Galatasaray’ın, finansal fair-play ile ilgili UEFA’da bulunan dosyasının gündeme alınacağı tarih açıklandı. Sarı kırmızılıların dosyası, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir