Pazartesi , Temmuz 16 2018

AMB Kararı ile Gelen Rüzgarı Yunanistan Seçimleri Frenler mi?


Arkadaşlar 2014 yılının son haftasında yaptığımız analiz ve değerlendirmelerde 2015 yılında piyasalardaki oynaklıkların daha fazla olabileceğini belirtmiştik.

Borsalarda ve  altında ocak ayında yaşanan hızlı fiyat hareketleri bu görüşümüzü destekledi.TCMB  faiz kararı ve arkasından AMB’nin aldığı trilyon euroluk rekor tahvil alımı kararı sonrasında borsalarda sert yükselişler görüldü.

Geçtiğimiz haftalarda 8.20 lerde sizlerin dikkatini çektiğimiz Garanti Bankası 10.70’leri görerek kısa sürede %30 luk bir prim yakaladı. Altın gram fiyatı ise 81.50’lerden 98.70 leri görerek %21’lik bir prim yakaladı.

Yunanistandaki erken seçimleri Radikal Sol Koalisyon (SYRİZA)’nın kazanmasının AB tarafında nasıl bir etki yaratacağı önemli. Zira partinin seçim öncesi belirttiği Yunanistan’ın borçlarının ödenmeyerek silinmesinin istenmesi gibi bazı konular AB ülkeleri içinde tartışmalara yol açabilir.

Borsalarda ve banka hisselerindeki sert yükseliş sonrası bu hafta yeni grafik ve yorum yapmayarak beklemede kalıyorum. Hafta içinde önemli bir gelişme olmazsa haftaya beklemede kaldığımız haftanın grafik ve yorumlarını paylaşırız.

Yaptığımız yorumlar yatırım tavsiye niteliğinde olmayıp  genel bir değerlendirmedir. Güzel bir hafta geçirmeniz dileğiyle.

About Ahmet Özcan

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

4 comments

  1. Doğru söylüyorsunuz bazen kaybetmemek de kazançtır beklemeyi bilmek lazım.

  2. Başarılarınızın devamını dileriz.

  3. emeğinize sağlık.

  4. Bakalım bu hafta nasıl geçecek birşey önermediğinize göre.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir