Salı , Temmuz 17 2018

Amerika'yı Sevenler


Bugün Amerikan politikasını destekleyen kesime bakıldığı zaman en büyük savunmaları Amerika’nın dünyaya adalet dağıttığıdır. Amerika’nın dünyaya adalet dağıtıyorum diye yürüttüğü sinsi politikayı at gözlüğü takarak bakan gözler maalesef görmüyor. 
    

Amerika’nın yürüttüğü sinsi politikayı görmenin tek yolu geçmişten günümüze Amerikan siyasetini inceleyerek büyük resmi görmekten geçiyor. O zaman o kör gizler açılır ve Amerikan başkanlarının hiçbir dönem sözlerine sadık kalmadıklarını, Amerikan siyasetinde de hiçbir kalite olmadığını görür. 

Amerika’yı sevenler, Amerikan yapımı politik içerikli filmleri iyi idrak ederek izlesinler. Aman film ne olacak ki deyip geçiştirmeye kalkışırlarsa Amerika’nın gerçek yüzünü kaçırırlar. Çünkü bu filmlerdeki özel çekimler ile Amerika’nın gelecekte izleyeceği politikalar anlatılmaktadır. 

Örneğin Amerika tarafından dünya üzerinde uygulanan emperyalist politikalar, Amerikan siyasetinin ülkemizi nasıl hedef aldığı ve ülkemizin hayrına hiçbir eyleminin olmadığı bu filmlerde açık seçik ifade edilse de görmeye göz gerekir. 
 

Ülkemizdeki Amerikancı kesim, ülkemizde izlenen siyasi politikaların eğitimde olsun, sağlıkta olsun, tarımda olsun hep Amerika’nın istekleri doğrultusunda gerçekleşmesini isteseler de şunu çok iyi bilsinler ki Amerika’nın bütün politikaları Türkiye’yi parçalamaya yöneliktir. 

Amerika, ülkemizi parçalamaya yönelik ne kadar sinsi politika izlerse izlesin bu politikaların uşaklığını yapanların ayağına Türk halkı, zamanı geldiği zaman çelme takacaktır. 15 Temmuz darbe girişiminde Türk halkı tarafından ortaya konan direniş bunun en canlı örneğidir.  

Amerikan severler artık gözlerini açsınlar ve Amerikan siyasetinin özünün can almak olduğunu görsünler. Katil Amerika’nın, bir takım çıkarlarla yalan söylettiği tanıkların yalanlarını bir gün tarih yazacaktır. O zamanda bugün Amerikan uşaklığını yapanların torunları, dedelerinden utanacaklardır. 

About Şener Koştu

Check Also

Kendimize Sormamız Gerekenler

Neden asabiyiz?      Toplumsal baskı ve ötekileştirmeye maruz kalıyor muyuz?     Sevgisizlik ve şiddet neden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir