Çarşamba , Haziran 20 2018

Ankara Merkezli 30 İlde FETÖ Operasyonu: 60 Kişi Gözaltında!


Ankara Merkezli olarak başlatılan toplam 30 ilde FETÖPDY’ye yönelik olarak gerçekleştirilmeye başlanana operasyon kapsamında 60 eski emniyet mensubunun gözaltına alındığı öğrenildi. Daha önce 108 eski emniyet mensubu için yakalama kararı çıkarılmıştı. 

Ankara merkezli olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan eş zamanlı FETÖ operasyonu kapsamında toplam 30 ilde FETÖ’ye yönelik operasyon yapıldı ve eş zamanlı operasyonda daha önce haklarında yakalama kararı çıkarılan 108 eski emniyet mensubundan 60’ının gözaltına alındığı öğrenildi. 

İSTANBUL MERKEZLİ 7 İLDE FETÖ OPERASYONU

İstanbul’da da merkezi İstanbul’da başlayan 7 ilde FETÖPDY’ye yönelik eş zamanlı operasyon başlatıldığı öğrenildi. İstanbul’da Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan eş zamanlı FETÖ operasyonu kapsamında 39 kişinin gözaltına alındığı ve adreslere yapılan baskında aramaların devam ettiği belirtildi. Gözaltına alınan ve belirlenen FETÖPDY şüphelilerinin terör örgütü FETÖ’ye finansman destek sağladıkları ve FETÖ elebaşı Gülen’in çağrısıyla Bank Asya’da hesap açtırdıkları belirlendi. Ankara ve İstanbul Merkezli operasyon devam ediyor.

About

Check Also

Televizyon Programlarına Bile Çıkan Sahte Profesör Gözaltına Alındı

Televizyon programlarına çıkan, on binden fazla beyin ameliyatı yaptığı iddia edilen, ancak lise mezunu olduğu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir