Pazar , Haziran 24 2018

Ankara Merkezli 33 İlde Yürütülen FETÖ Operasyonlarında 54 Gözaltı!


2012 yılında gerçekleştirilen Polis Akademisi giriş sınavına ait soruları sınavdan önce elde ederek sınavı kazanan ve akademiye yerleşen 54 FETÖ terör örgütü şüphelisi ile ilgili gözaltı kararı verildi. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2012 yılında gerçekleştirilen Polis Akademisi giriş sınavı sorularını önceden edinerek akademiye yerleşen 54 FETÖ şüphelisi ile ilgili Ankara merkezli 33 ilde operasyon düzenlenmesine ve şüphelilerin gözaltına alınmasına karar verdi. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

“2012 yılında gerçekleştirilen Polis Akademisi giriş sınavına ait soruların, yazılı sınav yapılmadan örgüt üyeleri tarafından çalınarak FETÖ silahlı terör örgütü mensuplarına verildiği belirlendi. FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma ve kamu kurumu zararına dolandırıcılık suçları ile ilgili yürütülen soruşturmaya istinaden yazılı sınav sorularını sınavdan evvel elde ederek Polis Akademisi’ne yerleşmeye hak kazanan 54 şüphelinin gözaltına alınması için 33 ilde operasyon yapılmasına karar verilmiştir. Haklarında gözaltı kararı alınan FETÖ terör örgütü şüphelilerinin işlemleri halen sürmektedir.”
 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir